Vikikitap:Hizmetliler

Vikikitap, özgür kütüphane
Topluluk portali • Köy çeşmesi • Hizmetliler • Politika ve yönergeler 
Bu sayfa Vikikitap'ın resmi politikalarından biridir. Bu sayfanın içeriği Vikikitap kullanıcıları tarafından belirlenmektedir. Ayrıca uygun görmediğiniz veya değişitirilmesini istediğiniz bir madde varsa bunu lütfen önce tartışma sayfasında belirtin.

Hizmetliler özel editörler değillerdir. MediaWiki içindeki alanadlarını (namespaces) değiştirebilir, kullanıcıları engelleyebilir, sayfaları silebilir ve korumaya alabilirler. Engelleme, silme ve koruma işlemlerinin hepsi politikalar ile bağlanmıştır. Hizmetlilerin istatistikleri şu sayfadadır.

Hizmetlilik başvurusu için şartlar[değiştir]

  • Vikikitap'ta en az 1 aylık bir süredir aktif olarak yer almak.
  • Vikikitap'ta en az 250 değişikliğinizin bulunması.
Son zamanlarda girilmiş olan istekleri arşivde görebilirsiniz, aynı zamanda bazı soruları, yorumları ve itirazları da orada bulmanız olasıdır. Hizmetli başvurusu yapmak için tıklayınız.

Hizmetlilerin listesi[değiştir]

  1. Etkinlik sütunu, hizmetlilerin son 30 gün içinde gerçekleştirdiği işlem sayısına göre etkinlik durumunu göstermektedir. Resmî bir anlamı yoktur ve el ile düzeltme yapıldığından güncel olmayabilir. 0-5 işlem Etkin Değil, 5-49 işlem Yarı Etkin, 50 ve üzeri işlem ise Etkin ile ifade edilmiştir.

Eski hizmetliler[değiştir]