Anasayfa

Vikikitap, özgür kütüphane
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Herkesin katkıda bulunabildiği
Özgür Kütüphane

30 Ekim 2020, Cuma

Türkçe Vikikitap'ta 831 adet kitap maddesi
ve 76 tane kitap bulunmaktadır.
 

Emblem-pen-new.svg
Vikikitap hakkında

Vikikitap ücretsiz, açık içerikli kitaplar oluşturulmasına el veren bir oluşumdur. Burada siz kullanıcıların katkıları ile özgür, açık içerikli kitaplar, kılavuzlar, çeşitli yazılar hazırlanmaktadır. Türkçe Vikikitap'ta şu ana kadar 831 tane kitap maddesi ve yaklaşık 76 tane kitap hazırlanmıştır. Siz de yazmak istediğiniz konular hakkında kitap başlatabilir, hâlihazırda yazılmakta olanlara içerik sağlayabilirsiniz!

Sitemiz viki altyapısı ile iş birliğini kolaylaştırmaktadır. Viki, web tarayıcısı olan hemen hemen herkese hemen hemen her sayfada değişiklik yapmaya izin verir. Gönüllüler vikikitapları geliştirir ve bir çok değişiklik yapar. Viki, her değişikliği kaydeder ve bu sayede uygun olmayan değişiklikleri geri almamızı sağlar. Ayrıca saldırı ve vandalizm içeren değişikliklerin sahiplerini engellememize olanak sağlar.

Nuvola apps kdmconfig.png
Vikikitap'a katılın!

Vikikitap'a katılmanın en kolay yolu ilgilendiğiniz bir konuda var olan bir Vikikitap bulup üzerinde değişiklikler yapmaktır. Yeni paragraflar ekleyebilir, düzeltmeler yapabilir, bağlantılar, resimler, tablolar ekleyebilirsiniz. Katılmaktan korkmayın! Siz düzenledikten sonra diğer kullanıcılar hatalarınızı (eğer varsa) düzeltebilirler. Yeni bir Vikikitap başlatabilir veya düzenleyebilirsiniz, istediğiniz zamanda, siteye giriş yapmış olun ya da olmayın farketmez.

Kendi kullanıcı adınızın olmasını isteyebilirsiniz. İsimsiz olarak değişiklikler yapmaya Vikikitap açıktır fakat bir kullanıcı hesabına sahip olmanın bir çok avantajı vardır. Örneğin; bir sayfayı yeniden isimlendirmenin tek yolu olan "ad değiştir" bölümü sadece kayıtlı kullanıcılara açıktır.

Vikikitap topluluğuna sorularınızı köy çeşmesi sayfasında sorabilirsiniz. Ayrıca IRC kanalından da anlık mesajlaşma yapabilirsiniz.

Başlamak için başlangıç sayfasını okuyabilirsiniz.

Nuvola apps package toys.png

Vikiçocuk 0-12 yaş arası çocuklara yönelik, bilimsel olmayan kitaplar içeren bir projedir. Vikiçocuk'taki kitaplar bol resimlidir ve örneklidir. Bu sayede çocuklar bir şeyi daha kolay anlamaktadırlar. Siz veliler çocuklarınıza bilgisayarda boş zaman geçirmelerini engellemek için Vikiçocuk'a katkıda bulunun. Bu sayede çocuklarımıza kitap okumayı sevdirmiş ve çocuklarımızın davranışlarını düzeltmiş olacağız.

Wikibooks-logo.png
Kardeş projeler
Wiktionary-logo-tr.png

Vikisözlük
Özgür sözlük

Wikisource-logo.svg

VikiKaynak
Özgür kütüphane

Wikiquote-logo.svg

Vikisöz
Özlü sözler

Wikipedia-logo.png

Vikipedi
Özgür ansiklopedi

Commons-logo.png

Commons
Çoklu ortam paylaşım

Meta-Wiki Proposed logo.svg

Meta-Wiki
Viki merkez

Wikispecies-logo.svg

Vikitür
Biyolojik tür dizini

Wikinews-logo.svg

Vikihaber
Özgür haberler

Wikiversity-logo.svg

Vikiversite
Özgür üniversite

Wikimedia-logo.svg
Bağış yapın!

Vikikitap (ve kardeş projeleri) kâr amacı gütmeyen bir projedir ve tek amaç için vardır: Bilginin ücretsizce ve açıkça paylaşılması. Bağışlarınız Vikikitap (ve kardeş projeleri) için devamlılık sağlayacaktır. Günlük hayatınızda yeri olan Viki projeleri'ne lütfen siz de destek verin.

 
CC-BY-SA icon.svg
Vikikitap içeriği, Creative Commons Atıf-BenzerPaylaşım Lisansı kapsamındadır.
Ek bilgi için Telif hakları sayfasına bakınız.
Özgür Kütüphane Vikikitap
===== En başa dön =====