İçeriğe atla

Kullanıcı mesaj:Vito Genovese

Sayfa içeriği diğer dillerde desteklenmemektedir.
Konu ekle
Vikikitap, özgür kütüphane
Son yorum: Vito Genovese tarafından 3 yıl önce Python başlığına


Hoş geldin![değiştir]

Merhaba Vito Genovese,

Tüm kullanıcıların işbirliği ile açık içerikli ders kitabı ve rehber hazırlama projesi olan Vikikitap'a hoş geldin!

Vikikitap'ta şu an 1.073 madde bulunmaktadır.
Vikikitap özgürdür. İsteyen herkes katkıda bulunabilir.

Vikikitap'a başlamak için daha fazla beklemene gerek yok.

İhtiyaç duyacağın bütün bilgileri buradan alabilirsin!

Vikikitap, diğer kardeşleriyle birlikte geniş bir aile oluşturur:

 • Bir konu hakkında ansiklopedik bilgi vermek istiyorsan Vikipedi'ye
 • Telif hakkı kaybolmuş bir eseri eklemek istiyorsan VikiKaynak'a
 • Bir terimin sözlük açıklamasını yapmak istiyorsan VikiSözlük'e
 • Özlü sözleri eklemek istiyorsan Vikisöz'e

katkıda bulunabilirsin. Kolay gelsin!

--Nosferatü 07:34, 22 Ağustos 2006 (UTC).

Silinecek sayfalar[değiştir]

Özgür merhaba,

Vikikitap sıfıra yakın durumda ve düzenlemeye el attım sana daha önce söylediğim gibi. Silinecek sayfalar kategorisini Kategori:Vikikitap:Silinecek sayfalar'a taşıdım. Baktığında bir çok sil şablonlu sayfa göreceksin, hatta C++ kitabıyla ilgili bir çok yönlendirme sayfasına da sil şablonu koyacağım birazdan. Bil ki; hepsi düzenlenmiş ve "sayfaya bağlantılar"'da listelenen bağlantıları temizlenmiştir.

Yönlendirmeleri silmeni "Tüm sayfalar" da kalanları net bir şekilde görebilmek için istiyorum. Temizliği ve yapılanmayı tamamladığım zaman tüm gerekli yönlendirmeleri yapacağım.

Sevgiler

Vito Genovese 19:15, 3 Kasım 2006 (UTC)

Temizlik[değiştir]

Merhaba bişey sormak istiyorum neden tüm başlıklar siliniyor 210 tane başlık kalmış nedensiz yere siliniyor yemek kitapları başlığı altında onlarca corba ekledim hepsi silinmiş neden? mantıklı bir açıklama yapabilirmisin?

Bu imzasız yazı Kutu (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.


Merhaba Kutu,

Çorbalar silinmedi tabi ki, Tüm Sayfalar bölümünden çorbaların tamamının yerinde durduğunu görebilirsin.

Sadece Vikikitap'ı düzenleyip şaha kaldırma niyetiyle bir temizlik harekatına giriştim. Silinen maddeler telif ihlali oldukları için silindiler. Farklı kaynaklardan kopyala yapıştırla eklenmişler. Yasal bir sorun olduğu için otomatik olarak sildi onları Özgür.

Dediğim gibi Vikikitap'ın baştan inşaasına çabalıyorum. Bu konuda senin gibi Vikikitap'a emek vermiş bir katılımcının desteğine de şüphesiz çok ihtiyacım var.

Yemek kitabıyla ilgili düzenlemeden bahsedeyim öncelikle sana. en:Cookbook örneğinde de görebileceğin gibi İngilizce Wiki'de yemek kitabı, tarifleri vs.leri için özel bir NAMESPACE (yani alan adı) ayrılmış. Şablon, kategori, Vikikitap gibi bir de "Cookbook" türü sayfaları var yani adamların. Güncel olaylar'da bizim için de böyle bir sistemin gerekliliğine dair bir öneri getirdim. İsim için de "Yemek Kitabı" ya da "Yemek Tarifleri" gibi çift kelimeli versiyonlar yerine "Yemek" gibi kısa ve öz bir isim önerdim, kabul de gördü. Zira çift isim kullanımında "Yemek kitabı tartışma" gibi çok çok uzun bir sonuç elde edecektik.

IRC'de Wikimedia'nın teknik şefi diyebileceğim Brion'la konuştum alan adının eklenmesi için. Bugzilla'ya rapor etmemi istedi, topluluğun konuyla ilgili tartışmasını da refere edersem yararı olacağını söyledi. Uğur ve Özgür destekledi göreceğin gibi, sen de bir şeyler karalayabilirsen çok sevinirim. Alternatif bir isim önerisine de açığım tabi ki.

Tüm yemek sayfalarını bu isimlendirme düzenine göre yeniden isimlendirdim. NAMESPACE eklendiği zaman herşey hazır olacak. Tüm Sayfalar'da Şablon, Kategori gibi Yemek kısmı olacak ve Yemekle ilgili tüm maddeleri bu şekilde listeletme şansımız olacak.

Bunun dışında isimlendirme politikası, yemek alan adı altındaki sayfaların standartları gibi bir çok yönetmeliği de bugünlerde uyarlıycam ve artık büyüme dönemine geçicez. İlk 10'a girmek hayal değil, 2-3 ayda gerçekleşebilecek bir hedef.

Bu büyüme hamlesinde desteğini ve yardımını görmek beni çok sevindirir inan ki.

Sevgiler

Vito Genovese 22:18, 9 Kasım 2006 (UTC)

Tarih Kitapları[değiştir]

Selam Tarih Kitaplarına eklediğim ve vakit buldukça genişleteceğim "Türk Devrim Tarihi Kaynakları" isimli kitabın neden silinecek sayfalar arasına yerleştirildiğini öğrenmek istiyorum. Hoşçakalın...

Bu imzasız yazı MET (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.


Merhaba MET,

Sayfanın silinme nedeni Vikikitap yapısındaki farklılık aslında. Şu haliyle (gelecekte de benzer bir şekilde büyüyeceğini tahmin ediyorum) Vikipedi'ye uygun içeriği. Burası diğer Viki projelerinden biraz daha farklı dediğim gibi, (başta ders kitapları olmak üzere) kitap oluşturmak, açıp okunacak bir eser meydana getirmek asıl amaç.

Listeyi Vikipedi'ye taşıyıp tarih kitapları listesi adıyla bir güzel kullanmamız mümkün.

Sevgiler

Vito Genovese 16:14, 12 Kasım 2006 (UTC)


Açıklayıcılığınız teşekküre şayan doğrusu. Yine de Bu kitapları bahsettiğiniz kapsamdan biraz daha geniş bir ufka yerleştirsek daha iyi olmaz mı? Mesela tüm katılımcıların oluşturduğu ve sonra iyi bir editörlükle düzenlenmiş kitapları herhangi bir kar amacı gütmeyerek, Vikikitap olarak piyasaya dağıtabiliriz. Hem de Korsanın alternatifi, elindeki tüm bilgileri tasavvur edilemeyecek bir şekilde paylaşan yeni bir paylaşım anlayışı oluşturabiliriz. Gerçi internet üzerinde bu yapılıyor ama bunu piyasada yapmak bence çok büyük ve unutulmayacak bir hamle olur.

Bu imzasız yazı MET (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.


Tekrar merhaba MET,

Önerdiğin şey Vikikitap felsefesinin özü zaten. Özgür içerikli kitapları yazıyoruz bu ortamda. Ondan sonra isteyen istediği gibi kullanma hakkına sahip oluyor. Ticari kullanım da dahil olmak üzere. Yani benim A'dan Z'ye yazdığım bir kitabı bir yayıneviyle anlaşıp bastırman ve parasını cebe indirmen mümkün aslen :)

Vikikitap'ı şaha kaldırmak için yoğun bir şekilde çalışmayı düşünüyorum bundan sonra. Senin de desteğini alabilirsem çok sevinirim bu uğurda.

Sevgiler

Vito Genovese 19:55, 13 Kasım 2006 (UTC)


Hayatındaki her bilgiyi paylaşabilecek zihinlerin oluşması için yeni bir felsefe kurmak lazım...

Bu imzasız yazı MET (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.

Nervalim yiğidim hoş geldin,

Maalesef Vikikitap için yeni bir logo yükleyemeyiz Kaynak ve Söz'de olduğu gibi. Zira geçtiğimiz günlerde Wikiversity, Wikibooks ve Wiktionary için yeni logolar seçildi. Logo üreticileri aynı zamanda yeni logoların yerel dillerdeki versiyonlarını da hazırlayacaklar. Kısa sürede hazır olur sanıyorum.

Yeni Wikibooks logosunu şu sayfadan görebilirsin.

Sevgiler

Vito Genovese 22:31, 14 Kasım 2006 (UTC)


Buyur burdan yak şekerimin en şeker paresi.

Bu imzasız yazı Nerval (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.


Ehehe bu kadar kolay kurtulabileceğini mi sandın. Şöyle bir sorun var ki, Wikimedia Vakfı'nın legal danışmanı olan Brad Patrick, vakıf logosuyla aynı renkleri taşıdığı için bu logonun kullanılamayacağını söyledi. O yüzden logo yeni renklerle tekrar tasarlanacak, yoksa ben yapacaktım çoktan :)

Ellerine sağlık ama, size de çok zahmetler verdik Nerval bey evladım :)

Sevgiler

Vito Genovese 04:21, 15 Kasım 2006 (UTC)

Selamlar ve kod hatasına yönelik bir şüphe[değiştir]

Selam Nosferatü,

Uzun zaman oldu, umarım iyisindir.

Kısa süre içerisinde genel olarak uzun süredir cefasını çektiğin Vikipedi dışındaki projeler için toplu bir çalışma yapmayı ve yine bir zamanlar olduğum gibi aktif olmayı planlıyorum. Vikikitap'ın benim için özel bir yeri, özel bir çekiciliği var, o yüzden en büyük katkıyı yine buraya yaparım sanıyorum, her ne kadar Söz ve Kaynak için de en azından politikaların tamamlanması bazlı bir çalışma yürütecek olsam da. Bu zorlu yolda yükünü biraz alabilirsem ne mutlu bana.

Kafamdakilerle ilgili sana ayrıca detaylı bir mesaj atacağım, lakin öncesinde dikkatimi farklı bir şey çekti. Şu an kullanıcı sayfama girer misin? Tüm sayfayı birbirine geçmiş şekilde görüyorum ben, herhangi bir tarayıcıa özgü bir durum da değil. Firefox, IE, Chrome, Opera, hepsi aynı. Logo sayfanın ortasına gidiyor, sol tablo aşağılara garip yerlere kayıyor, sağ üstteki yazılar ise aşağıya kayıyor, yani genel olarak yer yerinden oynuyor. Sen de göreceksin zannediyorum, eğer görmüyorsan ben sorunun nereden kaynaklandığını kendi bilgisayarımda aramaya koyulacağım.

Uzun ve verimli işbirliği dilekleri ve sevgilerimle

Vito Genovese 15:53, 12 Kasım 2009 (UTC)

 • Sayfanda ve diğer sayfalarda herhangi bir problem göremedim. Her şey yerli yerinde. Bu arada ben de uzun zamandır birilerini bekliyordum diğer vikilerde.Zaten dikkat edersen söz , kaynak ve kitapta sadece vandalizmi önleme ve sayfaların temiz kalması faaliyetini yürütüyorum fazla bekletme --Nosferatu 19:10, 13 Kasım 2009 (UTC)
 • Merhaba Vito özür iş gezisindeydim ve internete bakma fırsatım olamadı gösterdiğin bağlantıya baktım hallaç pamuğu gibi bu arada istediğin değişikliği yaptım--Nosferatu 18:08, 21 Kasım 2009 (UTC)
 • Vito istediğin çalışmayı yapabiliriz bilgisayar başındayım--Nosferatu 12:30, 22 Kasım 2009 (UTC)
 • sayfa geri alındı--Nosferatu 13:06, 22 Kasım 2009 (UTC)
 • İşlem tamam--Nosferatu 13:12, 22 Kasım 2009 (UTC)
 • Sorun çözüldü gibi yanılıyor muyum--Nosferatu 13:46, 22 Kasım 2009 (UTC)

Aşama kısa[değiştir]

Merhaba, aşama kısa şablonu gördüm şu an telefondan girdiğim için pek birşey yapamıyorum. zaten {{dörtlü aşama}} şablonunda da tarih girilmeyince aşama kısa şablonu ile yaklaşık olarak aynı işi görüyor. Acaba dörtlü aşama şablona bir parametre ekleyerek ikisini birleştirsek olmaz mı? şablon fazlalığı olmaz böylece 178.246.233.254 09:53, 3 Nisan 2011 (UTC)

Tabii, birleştirebiliriz ikisini. Ama bu "aşama kısa" "dörtlü aşamadan" daha kapsamlı duruyor şu halde. En azından yüzdenin sayının hem sağına hem de soluna konulmasını destekler yapıda an itibarıyla. Bu da İngilizce Vikikitap'tan yapılacak uyarlamalar için kolaylık sağlayacaktır.
Bu arada tanıdık biriyle mi konuşuyorum? :) Bekir? Serhat? :)
Vito Genovese 15:45, 3 Nisan 2011 (UTC)
Ben değilim :) Bekiroflazmesaj 19:00, 3 Nisan 2011 (UTC)
Serhat olabilir o zaman :)
Vito Genovese 09:03, 4 Nisan 2011 (UTC)
Ben serhat doğru tahmin :) okuldan ancak arada bir telefondan ziyaret edebiliyorum burayı. madem ötekinde öyle birşey var o zaman birleştirirken % işaretinin sağda solda olma durumlarını da alırız. hatta hiç olmama durumunu da ekleyebiliriz :) aslında ben bir ara böyle bir şablon yaptığımı nhatırlıyorum ama sonra noldu ona hatırlamıyorum
Tamamdır, sen yeter ki gel :) Seninle daha güzel buralar :)
En.wb'nin temel sistemini alabiliriz, müsait olduğunda bir mesaj at bana, Bekir, sen, ben, Joseph (ve kim müsait ve istekliyse) falan konuşup ayarlarız güzel bir şeyler. Zaten ufaktan atılıma yönelik işler yapmanın da vakti geldi sanırım. Bu sıralar Vikisöz'ü düzene koymaya çalışıyorum vaktim el verdiğince (son bir hafta, on gündür vakitte sıkıntı var). Bir-iki aya politika, yönerge ve süreç sayfalarını, kategori sistemlerini tamamlayabilirsem en bir sevdiğim Vikikitap için de kafamda bir iki şey var, onları gündeme getirip birlikte güzel işler kotaralım istiyorum.
Vito Genovese 15:20, 4 Nisan 2011 (UTC)
 • aslında senin dediğin gibi aşama şablonu vardı ama bir de onlu asama sablonu çıkınca biz de adını değiştirip dörtlü aşama yaptık karışmasın diye. Ama adının kısaca aşama olması da bence bir problem çıkarmaz. Bu arada şablon:dörtlü aşama/deneme sayfasında iki şablonu birlestirme denemesi yaptım olmuş mu sence? Bu arada cevabı biraz geç yazdım kusura bakma, ders ve yazılılardan dolayı arada bir telefonla girebiliyorum sadece. Srhat mesaj 22:01, 6 Nisan 2011 (UTC)

bence de yüzde vermek pek mantıklı değil. Zaten kitabın genel olarak tamamlanma durumu için gereken statü şablonu dışında aşama şablonu kullanmak zorunlu değil. İsteyen kullunmayabilir de. Dörtlü aşamanın aşama olarak kullanılmasının benim için bir sakıncası yok. Bu arada yaz tatillerinde yarıyıl tatillerinde boşum tamamen. O zaman vaktimi genelde buralarda geçiriyorum. Srhat mesaj 15:55, 8 Nisan 2011 (UTC)

kitapmitap[değiştir]

vito selam, şunları taşıyayım diye geldim, mel mel bakıyorum. bi el atsan.. :) --Kibele (mesaj) 19:42, 14 Ağustos 2012 (UTC)

Tamamdır, hallederim :) Sana hoş geldin mesajı atma fırsatını da kaçırmadım, mutluyum :)
Vito Genovese 19:45, 14 Ağustos 2012 (UTC)
pek hoş buldum o vakit.. :) --Kibele (mesaj) 19:53, 14 Ağustos 2012 (UTC)
Bekir'e mesaj atıp sayfa geçmişlerini koruyabilme adına "içe aktarım" yöntemiyle maddeleri aktarıp aktaramayacağını sordum (daha doğrusu bunun etkinleştirilmiş olup olmadığını kontrol etmesini rica ettim). Bir süredir giremiyor. Ondan gelecek yanıta göre bir şeyler düşünürüz.
Vito Genovese 10:53, 15 Ağustos 2012 (UTC)
anladım, sağol. aslında burası çok çekici bir proje. bir süre sonra ilgilenmek isterim ben de.. --kibele 10:56, 15 Ağustos 2012 (UTC)
Meşakkatli iş kitap yazmak; o yüzden ilgi düzeyi düşük. Yoksa benim de Vikipedi ile birlikte favorim.--Vito Genovese 10:57, 15 Ağustos 2012 (UTC)
meşakkat benim göbek adım.. :) --kibele 11:02, 15 Ağustos 2012 (UTC)

İçe aktarım[değiştir]

Merhaba. Özel:İçeAktar sayfasında Hiç vikilerarası içe aktarım kaynağı tanımlanmamış ve doğrudan geçmiş yüklemeleri devre dışı. yazıyor. Bu arada iyi bayramlar :) Bekiroflazmesaj 09:25, 20 Ağustos 2012 (UTC)

Bir şey değil :) Bekiroflazmesaj 08:51, 7 Eylül 2012 (UTC)

Hoş :)[değiştir]

Hoşbulduk da, buranın sahiden yabancısıyım ben. Eksik politika falan varsa çevireyim de, ilim irfan öğreneyim. :) --yabancım 12:19, 13 Eylül 2012 (UTC)

Python Dili ve Kütüphanesi Kitabı[değiştir]

Selam. Geçende bu kitabı silmişsiniz. Bu kitap Python programlama dilinin 2x sürümünün resmi belgelendirmesinin bir Türkçe çevirisi olması amacıyla oluşturuldu. Bu belgelendirmenin lisansı özgür bir lisanstır. Zaten bu belgelerin çevirisi için şu sıralar GitHub'ta da bir çalışma başladı, ve bu daha uygun bir yol. Buradaki belgeler silinebilir, ancak nedeni telif hakkı ihlali olmamalı.

Teşekkürler.

Bu imzasız ileti 213.74.212.180 (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.

Merhaba 213.74.212.180,
Mesajın için çok teşekkür ederim. Python.org'un lisansı (gerçi bu belgeleme için değil yazılım için, belgeleme sitesi de telif hakkı saklı bildirimiyle yayın yapıyor) ne yazık ki bizim lisansımızla uyumlu değil. Spesifik olmak gerekirse, "provided, however, that CNRI's License Agreement and CNRI's notice of copyright, i.e., "Copyright © 1995-2001 Corporation for National Research Initiatives; All Rights Reserved" are retained in Python 1.6.1 alone or in any derivative version prepared by Licensee." koşulu bize uymuyor.
Yoksa kalmasını çok isterdim ve hatta Github çalışmasına da katılmak isterim vakit buldukça. Bağlantısı var mı Github'taki çalışmanın?
Sevgiler,
Vito Genovese 10:03, 21 Mart 2017 (UTC)

Your temporary access is going to expire soon[değiştir]

Hello Vito Genovese, you were granted temporary permissions in this wiki which is going to expire in a few days. Just to let you know that if you want to continue with such access here, you need to request an extension on stewards' permission request page on Meta-Wiki. Usually you only have to make a local announcement on your local village pump or request for adminship page, and if there are no objections after no less than three days, your request will be fulfilled. Additionally, if you think the community is big enough to elect a permanent administrator, you can place a local request for permanent adminship, so stewards can grant you the permanent access if there's consensus by your local community to do so. Please ask me or any other steward if you have any questions. Thank you! --MarcoAurelio (mesaj) 13:08, 15 Eylül 2017 (UTC)

Python[değiştir]

Sezgin merhaba,

Seni görmek güzel, umarım iyisindir. En çok sevdiğim kardeş projede etkinlik görünce ister istemez yüzüme bir gülümseme yerleşti. :)

Bu Yazbel.com'daki Python kitabıyla ilgili bir ayrıntıyı danışmak için yazıyorum. Sitenin lisansı uyumsuz görünüyor, dolayısıyla kitabın aktarımında problem olacak gibi. Bu sitenin sahibini tanıyorsan lisans türünü değiştirmeyi düşünür mü acaba?

Vito Genovese 22.09, 25 Ağustos 2020 (UTC)Yanıtla

Merhaba Vito, sen de uzun bir aradan sonra epey aktifsin ve yine incelemelerini dikkatle takip ediyorum. Sen uyarınca dikkatimi çektiği için yeniden inceledim. Bu doğrultuda site sahibine ulaşmaya çalışacağım. Şimdilik beklemedeyim. Teşekkür ederim. --Sezgin İbiş (mesaj) 07.56, 26 Ağustos 2020 (UTC)Yanıtla
Sezgin tekrar merhaba,
Bir gelişme oldu mu konuyla ilgili?
Vito Genovese 13.45, 17 Ekim 2020 (UTC)Yanıtla
Üstad, cevapsız kaldım. Gereken işlemleri yaptım. Saygılarımla. Gerçekten bu iş için vakit oluşturmaya çalışacağım. Uyarı için teşekkür ederim. Kendine iyi davran kardeşim. Kusuruma bakma. Yoğunluk var. Sabır. --Sezgin İbiş (mesaj) 18.11, 27 Kasım 2020 (UTC)Yanıtla
Sezgin, estağfurullah. Benim de ilgi alanımda olan bir konu, ben de destek vermeye çabalarım, beraber geliştiririz. Sen müsait olunca haber et. :) Selamlar.
Vito Genovese 18.12, 27 Kasım 2020 (UTC)Yanıtla
Çok teşekkür ederim. Biliyorsun bazen asilik çöker üzerime ama sen beni bilirsin, arada harlarım gürlerim. Burada da söz veriyorum şimdilerde ayağa düşmüş yani iki kelamla ustalık sattığı (yanlış anlaşılma olmasın, para ile bilgi satmayanlar dışında) dil için (istihza ile baş edebilir miyiz? yardıma bağlı :) ) gerçekten burada bize ihtiyaç var. İnanmayacaksın bugün SIM Protokolleri hakkında Türkçe kaynak bulamadım. Bazen kendi kendime kızdığımı, saçma salak işler yaptığımı en iyi sen bilirsin. Senin sabrına (dirayetine) hayran olmamak elde değil. Sağolasın kardeşim. Bu proje için emin ol, zaman oluşturacağım. Sen eksiklerimi düzeltirsin. Hakkını helal et. Cansın. --Sezgin İbiş (mesaj) 18.30, 27 Kasım 2020 (UTC)Yanıtla
Sezgin, hepimiz insanız, hiç kimse mükemmel değil. Hepimiz kendimizce geçmişten ders almaya, gelecek için doğru bir yol çizmeye çalışıyoruz. Bu viki virüsü kanımıza bir kez girdiğine göre de en azından geriye yararlı bir eser bırakmaya çalışmak gerek. :)
Bu ayı bakım kategorileriyle, yani kaba temizlikle geçirdim, geçiriyorum. Sonrasında kitapların yapısal iyileştirmelerine ve altyapı çalışmalarına geçmeye niyetliyim. Altyapıyı kurdukça da onun üzerine binecek üstyapı için hep birlikte çalışırız.
Vikipedi'nin en çekici proje olmasının nedeni büyük ölçüde niteliği olsa da bir nebze de kalabalıklığı etkili, engel döneminde bunu gördük. Vikilerde yalnız çalışmak çok motive edici değil, etkileşim olduğu zaman ise her şey daha güzel yürüyor. O yüzden umudum, altyapıyı da adım adım kurdukça projeye emek vermiş K:Srhat, K:Bekiroflaz, K:Joseph gibi arkadaşların da yavaş da olsa etkin (veya daha etkin) olması. Bu arkadaşlarımız da senin gibi buralarda ama vakit sorunları var. Başka arkadaşlar da var elbette Vikikitap'ın geçmişinde önemli katkıları olmuş ama ne yazık ki uzun yıllardır yoklar, umarım bir gün dönerler. En azından buralarda olanlar olarak şöyle haftada 5-10 değişiklik de olsa yaparak ayağımızı kesmemeye çalışırsak geliştirici adımlar attıkça birbirimize destek verebiliriz diye düşünüyorum. Vikikitap bir Vikipedi olmayacak elbette, ama kendi alanında saygı duyulan bir başvuru kaynağına dönüşmemesi için de tek eksiği insangücü şu noktada.
Vito Genovese 07.38, 28 Kasım 2020 (UTC)Yanıtla

Tebrikler[değiştir]

Hizmetli olmuşsunuz. Tebrik ederim. Ben pek uğrayamıyorum ama size kolay gelsin. :) Bekiroflazmesaj 21.32, 10 Kasım 2020 (UTC)Yanıtla

Keşke uğrayabilsen, Bekir. İn cin top oynayan projelerde insan motivasyon bulmakta zorlanabiliyor tabii ama belki bir ritim yakalarsak sen de belki daha fazla keyif alır, günde 5-10 dakika olsa da düzenli olarak burada olabilirsin. 2010 dönemindeki katkıların unutulmadı. :)
Vito Genovese 22.32, 10 Kasım 2020 (UTC)Yanıtla
Benden de bir tebrikler. Başarılar dilerim. Uncitoyen (mesaj) 09.31, 11 Kasım 2020 (UTC)Yanıtla

Proje bilgisi[değiştir]

uyarı için teşekkürler Zkarapatlak (mesaj) 06.42, 16 Kasım 2020 (UTC)Yanıtla