İçeriğe atla

Kullanıcı mesaj:Joseph

Sayfa içeriği diğer dillerde desteklenmemektedir.
Konu ekle
Vikikitap, özgür kütüphane
Son yorum: Vito Genovese tarafından 3 yıl önce Lint başlığına

Şablon değişimi[değiştir]

Merhaba Joseph. Burası bir sayfanın PDF çıktısı alındığında o sayfadaki istenen şablonların değişebileceğini anlatıyor. Bunu yapmak için de ilgili şablonun "ŞABLONADI/Print" diye bir alt sayfası oluşturulması gerekiyormuş. Ancak denedim, bizde olmadı. Sence bunu nasıl yapabiliriz? Bekiroflaz 20:53, 1 Mayıs 2010 (UTC)

  • Oylamaya katılmanız rica olunur. Teşekkürler.--Reality 17:03, 3 Mayıs 2010 (UTC)
  • Birde Şablon:PDF sürüm şablonundaki bilgi yazan yerdeki hataya bakabilir misin? Nedenini çözemedim. İngilizcesindeki gibi görünmesi gerekiyordu.--Reality 17:35, 3 Mayıs 2010 (UTC)
  • Sağolasın teşekkürler.--Reality 15:22, 5 Mayıs 2010 (UTC)
    • Bir sorun daha çıktı. Vikiçocuk:Renkler sayfasında. Commons'a dosyayı yükledim halbuki. Dosya adı Vikiçocuk Renkler.pdf--Reality 16:38, 5 Mayıs 2010 (UTC)
  • Haklısın o tür sayfalar bazen gözden kaçıyor. Eğer denk gelirsen hizmetliye bildirirsen geçmişleri birleştirir. İngilizce'deki sistemide bize geçirebiliriz bence bir engel yok. Ama şimdilik kişilerin bildirimleriyle birleştirme yapılması daha pratik olur. Boş vaktimde tüm işlemleri tarayıp gerekli bildirimleri yapacağım zaten.--Reality 16:25, 9 Mayıs 2010 (UTC)
  • Bu konuda Bekirle konuşmuştuk. Ben ona birkaç soru sormuştum. O da otomatik güncellenmiyor demişti. Ama dynamicpagelist i bildiğim için yanlışın var otomatik güncelleniyor demiştim. (Fakat bu eklentinin her yerde geçerli olmadığını biliyorusun.) Ardından 2-3 gün bekledim güncellenme olmadı bende bunun üzerine burda bu eklentinin geçerli olmadığı sonucuna vardım. Eğer çalıştığından gerçekten emin isen sayfanın geri getirilmesini isteyebilirsin. Takdir senin. Bu arada miad mı milad mı bilmiyorum hiç de kafa yormadım bu konulara.)--Reality 18:55, 18 Mayıs 2010 (UTC)
  • Bu arada şablon:Aşama ve Şablon:Statü şablonlarında üzerine gelince bir yazı yazması gerekiyor fakat yazmıyor. Medyavikiyle alakalı birşey mi?--Reality 19:03, 18 Mayıs 2010 (UTC)
  • Hımm. Firefox 3.6.3'te çıkmıyor belki tarayıcı farkı vardır.--Reality 14:32, 19 Mayıs 2010 (UTC)

1000 sayfa[değiştir]

Merhaba Joseph. Bildiğiniz gibi Vikikitap 1000 sayfaya ulaştı. Sizden burada Türkçenin doğru yerine gelmesi için ne yapmamız gerektiğini öğrenmek istiyorum. Şimdiden teşekkürler. Bekiroflazmesaj 21:56, 10 Ekim 2010 (UTC)

resimler[değiştir]

Evet burada pek anlamadım resim yüklemeyi açıkcası... Bence en kısa sürede Vikipedi'deki gibi düzenlenmesi gerek... Resimlerin nereden alındığını açıklama kısmına yazdım ondn dolayı bir sorun olacağını düşünmüyorum. Ve lütfen ana sayfa tasrımıma bakın(Kullanıcı:Emperyan) işte bu sayfa tasarladım bir gözden geçirin... Ve ayriyetten hizmetlilik başvurusunu nereden yapabilirim... Emperyan»»ileti 20:34, 22 Ekim 2010 (UTC)

Resim[değiştir]

Lisans yoktu çünkü ondan dolayı lisanslayamadım... Ve bence artık VİKİPEDİ'de ki gibi olmalı dosya yükle kısmı bence ilk olarak yetkililerle görüşmeye başlamalıyız... Commons'a yükledim resmi. Sil şablonuda ekledim. İyi vikiler Emperyan»»ileti 09:51, 24 Ekim 2010 (UTC)

Çeviri[değiştir]

Oldu galiba. Bekiroflazmesaj 21:08, 11 Ocak 2013 (UTC)

İhya[değiştir]

Selam Joseph, Kitabın Türkçe çevirisini yapan sitenin tavrını bilmiyorum ama İhya'nın kendisi telifli değil. Zaten bu kitapla uğraşamıyorum. İstiyorsanız silebilirsiniz. Kolay gelsin. Bu imzasız yazı Caracas (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.

Lint[değiştir]

Merhaba Joseph,

Eski HTML etiketleri MediaWiki yazılımının hata kategorilerinde listeleniyor. Buradan görebilirsin. Sayfandaki etiketleri düzeltmemin nedeni bu. Vikide yaptığım temizlik kapsamında bunların tamamını düzeltiyorum, katkılarımdan görebilirsin.

Vito Genovese 20.28, 25 Kasım 2020 (UTC)Yanıtla