Vikikitap tartışma:Hizmetlilik başvurusu/Vito Genovese

Vikikitap, özgür kütüphane
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

2020[değiştir]

Yapılması gereken temizlik işlemleri, düzeltilmesi/güncellemesi gereken MediaWiki sayfaları ve çeşitli altyapı çalışmaları için yine geçici bir hizmetlilik başvurusunda bulunuyorum. Projede etkin bir hizmetli olsa bunlar için hizmetli olmama gerek yok, ama olmadığı için ilerlemek de oldukça zor oluyor. Başka bir gönüllü varsa çekilebilirim de seve seve, zira Vikipedi'deki yapılacak işler listem de pek kısa sayılmaz.

Bunun dışında projede hiç betik kullanmıyoruz, Küçük Araçlar bölümü bomboş. Bazı demirbaş betiklerin projeye getirilmesi ve küçük araç seçenekleri arasına eklenmesi de yararlı olacaktır. Bu nedenle yine geçici bir arayüz yöneticiliği başvurusunda bulunuyorum.

Vikikitap topluluğu olmayan tek Türkçe proje ne yazık ki. Niteliğinden ötürü büyük bir kullanıcı atılımı yapması mümkün görünmüyor, ancak en azından ilgilenen çıkarsa sağlıklı bir zeminde çalışabilmesi için bazı düzenlemeler yapmaya niyetliyim. Sonrasında başka bir ilgilinin çıkıp hizmetliliği devralmasını umuyorum. Kafamdaki işleri kotarmış olacağım varsayımıyla süre uzatma başvurusu yapma planım yok şu an için.

Bu arada standart bir hizmetlilik başvuru sayfası yapısına gerek olmadığını düşünüyorum. Şuradaki format yeterli olacaktır sanırım.

Vito Genovese 18.36, 2 Kasım 2020 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

İki yetki de 1 yıl süreyle verildi az önce. Görüş belirten herkese teşekkür ederim. Yaptıklarımı veya yapmak istediklerimi (elbette çok abartmadan) günlük gibi çeşmeye not edeceğim düzenli olarak. Doğal olarak geribildiriminize ihtiyaç duyan birçok konu olacak. Bu nedenle çeşmeyi izleme listesine alır ve Vikikitap için e-posta bildirimlerini açarsanız çok yararlı olur.
Vito Genovese 20.39, 9 Kasım 2020 (UTC)Yanıtla[yanıtla]
Destek
  1. Pictogram voting support.svg Destek Absolutely and elzemdir.--Can (mesaj) 18.53, 2 Kasım 2020 (UTC)Yanıtla[yanıtla]
  2. Pictogram voting support.svg Destek Pek tabii.--Anerka (mesaj) 18.58, 2 Kasım 2020 (UTC)Yanıtla[yanıtla]
  3. Pictogram voting support.svg Destek Bu proje şu an çok aktif olmasa da ara sıra temizlik çalışmaları gerekiyor. Ben burada devriyelik yaptığım zamanlarda acil işler için genellikle küresel hizmetlilerle iletişime geçiyorum. Genellikle ilgileniyorlar ama bazen ben Türkçe bilmediğim için yerel hizmetlilerin ilgilenmesi daha iyi olur gibi de şerh düşüyorlar. Bu noktada Türkçe bilen deneyimli bir kullanıcı buradaki işleri hızlandırabilir. Vito'nun kendisine verilecek geçici hizmetliliği gerektiği şekilde kullanacağını düşünüyorum. Ayrıca yine büyük ihtimalle geçici olarak verilecek olan arayüz yöneticiliği görevini de mümkün olduğunca yapmaya çalışacaktır. Uncitoyen (mesaj) 19.03, 2 Kasım 2020 (UTC)Yanıtla[yanıtla]
  4. Pictogram voting support.svg Destek --ToprakM 19.07, 2 Kasım 2020 (UTC)Yanıtla[yanıtla]
  5. Pictogram voting support.svg Destek Caskination (mesaj) 19.09, 2 Kasım 2020 (UTC)Yanıtla[yanıtla]
  6. Pictogram voting support.svg Destek --𐰇𐱅𐰚𐰤 (mesaj) 20.49, 2 Kasım 2020 (UTC)Yanıtla[yanıtla]
  7. Pictogram voting support.svg Destek--Sabri76 (mesaj) 14.59, 3 Kasım 2020 (UTC)Yanıtla[yanıtla]
  8. Pictogram voting support.svg Destek Srhat mesaj 03.13, 6 Kasım 2020 (UTC)Yanıtla[yanıtla]
Olumsuz
  1. Symbol oppose vote.svg Olumsuz Vikikitapta aktif bir kullanıcı değilsiniz. Son 3 yılda 50 değişikliğiniz bile yok. Bu nedenle görüşüm olumsuzdur. Ayrıca, neden Köy çeşmesi üzerinden başvuru yaptınız, süreçler neyse işletmemiz gerekmez mi? Geçici süre demişsiniz ama ne kadar olduğunu belirtmemişsiniz. --joseph (mesaj) 18.20, 3 Kasım 2020 (UTC)Yanıtla[yanıtla]