R2D2/1 - R2D2'ye giriş

Vikikitap, özgür kütüphane
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

Bölüm 1: R2D2 ye giriş

“R2D2 yi neden öğrenmeliyiz? Neden Kullanışlıdır? Ne İşe yarar?”

R2D2 (which stands for Read, Reflect, Display and Do) şeklinde yazılan toplamda 4 aşamadan oluşan bir öğretim tasarımı modelidir.

R2D2 (Okumanın açılımı, Yansıtmak, Gösterme ve Yapmak) tüm öğrenme stillerini kapsayarak öğrenme aktivitelerine entegre olarak çevrimiçi eğitmenlere ve / veya çevrimiçi ders tasarımcılarına yardımcı olmak için tasarlanmış bir modeldir.

Web-tabanlı öğrenme giderek daha popüler hale gelmiş olsa da, web tabanlı öğrenmede kullanılan birçok faaliyet, baskın olarak metin tabanlı öğrenme faliyetleri şeklinde kullanılmakta ve öğrenim stillerigöz önüne alınmamaktadır. R2D2 modeli tüm online kurslarda, 4 aşamanın eklenmesini tavsiye eder. Bahsedilen bu 4 aşama dahil edilerek , otomatik olarak oluşturulan öğrenme aktivitelerinde tüm öğrenme stilleri için cazip olacak ve birçok araçla oluşturulan etkileşimli kursla internet ve online öğrenme sağlanacak.

R2D2 modeli online ders tasarımcıları, online eğitimciler ve / veya onların farklı öğrenme tercihlerine hitap edecek şekilde metinsiz olarak öğretime entegre olan, onlara yardımcı olacak ve online eğitimde öğretmenlere rehberlik sağlayacak bir yardımcı olacak şekilde hazırlanmıştır. Model düşüncesinin yazarları sayesinde metin tabanlı öğrenme aktivitelerinden, desteklenerek ve iş birliği ile uygulamalı ve aktif öğrenme faliyetlerine doğru entegre olacaktır.


Modelin dört aşamasını incelemek için lütfen 'Bölüm 2' bağlantısına tıklayın: