Vikikitap:Hizmetlilik başvurusu/Arşiv/2008

Vikikitap, özgür kütüphane
Aşağıdaki bir başvurunun arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

Sayısal sonuç
 Geçerli oy: 1
 Destek: 1
 Karşı: 0
 Tarafsız: 0
 Oran: % 100

Serhat[değiştir]

Merhabalar. Ben Kullanıcı:Serhat (katkılarım) yönetici olmak istiyorum.Serhat 17:18, 24 Ocak 2008 (UTC)


  • Olumlu Olumlu Vikikitabı daha iyi bir noktaya taşıyacağına eminim--Nosferatu 19:23, 24 Ocak 2008 (UTC)

Sonuç:Yeterli oy sayısına ulaşılamadığından oylama olumsuz sonuçlanmıştır.

Serhat[değiştir]

Merhaba ben Serhat (mesajkatkılarımİstatistikler) Vikikitap'ta aktif bir bürokrat çok gerekli. Meta ile temaslarda site içi yöneticlik atamalarında yardımcı olmak istiyorum. Nosferatü'nün önerisiyle aday oldum Serhat 05:54, 23 Mart 2008 (UTC)

Olumlu Olumlu[değiştir]

Olumlu Olumlu Aktif bir bürokratla artık herşey için metaya başvuru yapmamıza gerek kalmayacak. Görevi en iyi şekilde yapacağına inanıyorum--Nosferatu 09:49, 23 Mart 2008 (UTC)

Olumlu Olumlu Bürokrat olmak için yönetici olmak şart değil ama ben olmasını tercih ederim. İkinci olarak bürokratın aday olduğu vikide aktif olmasını ve girdisini çıktısını bilmesini tercih ederim. Serhat bu kriterlerimi karşılıyor. Şöyledir, böyledir diye anlatmaya lüzum yok, katkıları herkesin malumu. +3 bürokrasi fonksiyonunu alamasında bir sakınca görmüyorum..--Suelnurileti 19:17, 5 Nisan 2008 (UTC)

Olumsuz Olumsuz[değiştir]

Tarafsız Tarafsız[değiştir]

Geçersiz Geçersiz[değiştir]

Yorum Yorum[değiştir]

Yorumİlla bir bürokrat seçeceksek Serhat bunun için biçilmiş kaftan, bundan şüphem yok. Ancak bir bürokrata ihtiyaç var mı ondan emin değilim. Açıkçası kısa vadede, Vikikitap bir anda ilgi patlaması yaşamazsa, ihtiyaç olduğunu düşünmüyorum. Bilindiği gibi bürokratlık fonksiyonlarının kullanımı kullanıcı trafiğiyle alakalıdır. Trafik ne kadar yoğun olursa kullanıcı adı değişiklikleri, bot başvuruları da o kadar yoğun olur. Ancak mevcut koşullarda habire metada kuyruğa girmek yerine kendi bürokratımızı seçelim de kurtulalım diyeceğimiz bir yoğunluk görmüyorum. Ayrıca çok küçük bir topluluğa sahip olmamız hasebiyle Serhat'ın kalıcı yöneticiliğinin metadan onay alamadığını düşünürsek bürokratlığının da onay alabileceğinden şüpheliyim. --Suelnurileti 19:53, 5 Nisan 2008 (UTC)