Kullanıcı mesaj:Srhat/Arşiv-1

Sayfa içeriği diğer dillerde desteklenmemektedir.
Vikikitap, özgür kütüphane
Arşivler:Arşiv-1

Not:Lütfen bu sayfaya mesaj bırakmayınız bu sayfa mesaj sayfamın arşivlenmiş sayfasıdır. Mesaj sayfama buradan ulaşabilirsiniz.

  Kullanıcı Sayfam Mesaj Sayfam (Arşiv-1)

Merhaba Srhat/Arşiv-1,

Tüm kullanıcıların işbirliği ile açık içerikli ders kitabı ve rehber hazırlama projesi olan Vikikitap'a hoş geldin!

Vikikitap'ta şu an 1.015 madde bulunmaktadır.
Vikikitap özgürdür. İsteyen herkes katkıda bulunabilir.

Vikikitap'a başlamak için daha fazla beklemene gerek yok.

İhtiyaç duyacağın bütün bilgileri buradan alabilirsin!

Vikikitap, diğer kardeşleriyle birlikte geniş bir aile oluşturur:

  • Bir konu hakkında ansiklopedik bilgi vermek istiyorsan Vikipedi'ye
  • Telif hakkı kaybolmuş bir eseri eklemek istiyorsan VikiKaynak'a
  • Bir terimin sözlük açıklamasını yapmak istiyorsan VikiSözlük'e
  • Özlü sözleri eklemek istiyorsan Vikisöz'e

katkıda bulunabilirsin. Kolay gelsin!

--Nosferatu 20:00, 9 Aralık 2007 (UTC)

Eline sağlık Serhat logo çok güzel olmuş. Yerine koymak istedim ama ufak bir problemim var beceremedim. Ya kurallar değişmiş ya da ben nasıl yapıldığını unuttum. Yaptığın resim .png resmi ismini Wiki.png olarak değiştirip sisteme yüklediğim zaman resmin değişmesi gerekiyordu ama değişmedi ve de eski resmi sildiğim halde halen orada duruyor. Commons ve meta'ya baktım dur ben vikipedi Uğur Başak'tan yardım isteyim (az önce mesaj bıraktım )--Nosferatu 20:56, 9 Aralık 2007 (UTC)

evet resim biraz büyük duruyor. Arkası boş resmi yollarsanız hemen yerleştirebilirim. Bu arada diğer sayfalara da değerli katkılarınızı bekliyoruz. Vikikitap istenilen düzeyde değil. İngilizce vikikitabı inceleyebilirsiniz--Nosferatu 16:01, 10 Aralık 2007 (UTC)
İşlem tamam--Nosferatu 18:28, 13 Aralık 2007 (UTC)

İşaretleme dili için[değiştir]

Yardım:Sayfalar nasıl düzenlenir? sayfası yeterli değil ama bir fikir verebilir. Fazla acele etmene gerek yok zamanla tecrübe kazanırsın hata yapmaktan korkma önemli değil düzeltilebilir.

w:Yardım:Sayfa nasıl yazılır vikipedi sayfası da sana yardımcı olacaktır. Lütfen soru sormaktan çekinme


--Nosferatu 20:58, 13 Aralık 2007 (UTC)

Origami[değiştir]

Merhabalar Serhat eline sağlık maddeyi başlatmışsın sana yardımcı olmak için Origami sayfasının İngilizce Vikikitap bağlantısını verdim.Ana sayfada da gösterdim commons:Category:Origami sayfasına da bir göz at istersen. Yardımcı olabileceğim konuları lütfen bildir --Nosferatu 10:45, 16 Aralık 2007 (UTC)

Featured Book şablonu[değiştir]

Merhabalar Serhat aslında mesajını gördüm fakat cevap verme fırsatını bulamadım (iş güç işte ) sana aşağıdaki gibi bir cevap yazacaktım ama sen zaten çözmüşsün


Bağlantısını verdiğiniz bu şablonu inceledim. Anı şablonunbu bağlantısını incelersen şablonun içinde

  • Template:BOOKNAME (protected)
  • Template:Existlist (semi-protected)
  • Template:Fullurl:
  • Template:Mbox (semi-protected)
  • Template:Tlx (protected)

bu isimlerde 5 şablonun daha kullanıldığını göreceksin. Vikikitaplar bütünün parçası ama birbirinden bağımsız parçalar halinde yani ingilizce vikikitap ile Türkçe vikikitap aynı bütünde yer alıyor fakat farklı birimler , arayüzleri aynı , kullanıcılar ne yazdıysa onu görebilir ingilizce vikikitapta oluşturulmuş şablon burada gözükmez , sen aynı şablonu buraya kopyalarsan yeterli olmaz içinde bulunan diğer şablonları da buraya getirmen gerekiyor--Nosferatu 15:04, 19 Aralık 2007 (UTC)

Vikikitap[değiştir]

Merhaba Serhat , Başlangıç/Köpek Katlama sayfasında ve balina sayfasında sayfa düzeni için ufak değişiklik yaptım bilgin olsun. Bu arada uzun zamandır vikikitapta temizlik yapmayı düşünüyordum. Vikikitap ruhuna uygun olmayan sayfaların olduğunu düşünüyorum. Vikipedi ile aynı içerikte olan ansiklopedik bilgi içeren sayfalar özellikle Türk Siyasi Partileri ve benzeri tarih sayfaları hakkındaki düşüncelerini almak istedim. Eğer benle aynı fikirde isen bu sayfaları sileceğim. (karşılaştığın bu tip sayfalara {{sil | silme isteme nedeni}} şablonunu yerleştirebilirsin--Nosferatu 07:12, 20 Aralık 2007 (UTC)


Vikiversite[değiştir]

Vikiversite ile ilgili olarak daha önceden de vikipedi de bir kampanya yapılmıştı. Tarihini tam olarak hatırlamıyorum ama oradaki tavrım netti daha vikikitap, vikikaynak, vikisöz'e sahip çıkılmıyorken vikiversiteye kim sahip çıkacak demiştim. Çünkü vikiversite yapısı itibarıyla daha kapsamlı olması gerekiyor. Kusları , ders kitapları , ansiklopedisi, kaynakları olması gerekiyor, daha biz vikikitapta bir kitabı bile bitiremiyoruz ki vikiversiteden buraya nasıl bağlantı verelim.Şu andaki düşüncem yine aynı Türkçe vikiversitenin açılmasına şu an için sıcak bakmıyorum --Nosferatu 18:15, 24 Aralık 2007 (UTC)

Tıkla şablonları[değiştir]

Her ikisi de aynı şablon. Şablonun amacı resim kullanımında resme tıklandığında bağlantıya gitmek Şablon:Ana sayfa kardeş projeler şablonunda kullanımını görebilirsin--Nosferatu 19:39, 29 Aralık 2007 (UTC)

Kitaplık şablonu[değiştir]

Merhabalar Serhat 2 gündür uzak kaldım , buraya yaptığın katkılar takdire değer isteğin üzerine Şablon:Kitaplar sayfasını vandalizmin de önüne geçmek için sadece kullanıcıların değiştirebileceği düzeye getirdim--Nosferatu 19:58, 5 Ocak 2008 (UTC)

Kitap ve Kitap Bölümleri[değiştir]

Önerini hayata geçirebilirsin. İstersen bir deneme yap olmazsa geri alırız--Nosferatu 20:03, 12 Ocak 2008 (UTC)

İstediğiniz değişiklikler yapılmıştır--Nosferatu 10:25, 13 Ocak 2008 (UTC)
Acaba yanlış mı oldu MedyaViki:Article sayfasını değiştirdim ama modüller (fasikül demek daha uygun olur mu acaba) halen kitap olarak gözüküyor--Nosferatu 11:01, 13 Ocak 2008 (UTC)
TDK'nın fasikül maddesine baktım Büyük eserlerin ayrı ayrı bölümler hâlinde yayımlanan parçalarından her biri anlamında, modül ise parça anlamında, fasikül olarak değiştirdim--Nosferatu 15:57, 15 Ocak 2008 (UTC)

Yöneticiler[değiştir]

Evet tek aktif olan benim aslında yönetici lafından hiç hoşlanmıyorum çünkü yöneticilik yapmıyorum, yapmaya çalıştığım vikikitabın temiz kalması, içeriğine uygun girişlerin yapılması, uzun zamandır da bu misyonu sürüdürüyorum. Misyon dedim ama tabiki görevli de değilim gönüllü bir katılımım var

Fedkad'ın katılımlarına bakarsan 2005 yılında aktif katılım göstermiş 2006 ve 2007 yılında ise birer sefer giriş yapmış. Bir müddet sonra bende herhangi bir sebepten dolayı giriş yapamayacak olursam ki olabilir mutlaka bir kişi olacaktır buraya sahip çıkacak belki de bir gün bir grup oluşacaktır olumlu katkılar yapan.

Ben de normal bir kullanıcıyım aslında sadece benim ekstra yetkilerim var. Nedir bunlar erişim engelleme, sayfa silme, arayüzleri değiştirme , korumaya alma gibi.Sormanı beklediğim asıl soru ise şu bu yetkileri nasıl aldın. Yaptığım olumlu katkıların etkisi büyük. Bir de daha önceden Meta da oylama yaparak steward yaptığımız Dbl2010 adındaki kullanıcı vardı fakat şu anda aktif değil beni yönetici yapan Dbl2010'dur.--Nosferatu 18:13, 17 Ocak 2008 (UTC)

Yemek Alan Adı[değiştir]

İstediğin değişiklikleri yaptım. Bu arada benim yabancı dil bilgim yok Yemek alan adı için nasıl bir yorum yazmam gerekiyor , gösterdiğin sayfada nereye yerleştirmem gerekiyor yol gösterirsen sevinirim. Bir de arayüzleri değiştirmek için benimle aynı yetkilere sahip olman gerekiyor. Bunun için bir steward bulmamız lazım ben seni desteklerim istersen Kullanıcı:Drini sayfasına bir göz at veya Meta'nın ilgili sayfasına da bakabilirsin
Kontrol ettim meta:Requests for permissions#Serhat@tr wikibooks zaten bir müracatın var nasıl yardımcı olabilirim --Nosferatu 08:16, 20 Ocak 2008 (UTC)

Alan adını değiştirmeye ihtiyacımız var mı? Daha önceden bunu Vito Genovese ile denedik ama başaramadık çünkü bunları tartışacak bir grubumuz yok. Alan adını değiştirmeden gidelim diyorum. Yemek:Çorbalar yerine sadece çorbalar desek daha uygun yani alan adına gerek yok. Bu arada Dbl2010 şu anda aktif değil meta:User:Dbl2010daki sayfasına bir bak istersen . En son 3 Aralık 2007 tarihinde katkıda bulunmuş--Nosferatu 10:50, 20 Ocak 2008 (UTC)
Vikikitap:Güncel olaylar sayfasındaki oylamayı ve bu konu ile ilgili bütün tartışmaları asıl yerine yani Tartışma:Yemek Kitabı sayfasına taşırsak daha mantıklı olur diye düşündüm ve taşıdım da bilgin olsun--Nosferatu 20:22, 22 Ocak 2008 (UTC)

MedyaViki:Sitenotice[değiştir]

Sen buraya yazacağımız mesajı hazırla ben kalanını hallederim--Nosferatu 16:22, 20 Ocak 2008 (UTC)

Yöneticilik[değiştir]

Tebrik ederim ve de kolay gelsin seni bekleyen çok iş var. Ayrıca vikikitabın gelişmesini ve yeni kullanıcıların ilgisini çekecek , olumlu katkılar sağlayan kullanıcıların buraya gelmesini sağlayacak her türlü yeniliği destekleyeceğimi bildiririm--Nosferatu 09:53, 27 Ocak 2008 (UTC)


lütfen bakarmisin ?[değiştir]

Yine buraya bir bakabilsen sevinirim. Sagol, --Erkan Yilmaz 18:39, 1 Şubat 2008 (UTC)

Gördün mü ? --Erkan Yilmaz 17:59, 7 Şubat 2008 (UTC)

Ben de anlayamadım ama önüne geçmek için sayfayı sıfırlayıp koruma altına aldım--Nosferatu 19:23, 15 Şubat 2008 (UTC)

Buldum yan taraftaki ara bölmesine vikikitapta olmayan bir şey gir mesela aaaaaaaaaaaaa girdikten sonra ara tuşunu tıkla sonra da Başlığı bu olan bir madde bulunamadı. Bu maddenin yazılmasını siz başlatabilirsiniz açıklamasındaki siz başlatabilirsiniz'i tıkla karşında $1 var --Nosferatu 09:59, 17 Şubat 2008 (UTC)

Ben sayfanın tekrar tekrar oluşturulmasını engellemek için MedyaViki:Searchnoresults sayfasını sıfırladım bilgin olsun--Nosferatu 18:58, 17 Şubat 2008 (UTC)

vikiversite[değiştir]

hazırladığın sayfaya baktım sarı tonlar hoş gözükmüyor. İstersen İngilizce vikiversitenin ana sayfasına bak renk tonları daha uygun bir de vikiversite için daha profesyonel daha çok katılım gerekiyor. Halen çekincelerim devam ediyor bilgin olsun--Nosferatu 11:32, 24 Şubat 2008 (UTC)

Politikalar[değiştir]

Geçmiş tecrübelerimize göre politikaların sayfalarını taslak olarak oluşturmakta fayda var veya bu politikaları diğer dillerden taslak olarak da çevirebiliriz. Şahsi düşüncem bunlarla ilgili tartışmaları başlatmak uzun bir zaman alabilir yeni kullanıcı olsun eski olsun veya kayıtlı olsun olmasın herkesin fikrini almaya çalışalım daha sonra biz veya bizden sonra gelecekler bu sayfaları geliştireceklerdir. Temelini atmakta fayda var--Nosferatu 16:20, 1 Mart 2008 (UTC)

Pardon[değiştir]

bilgisyarda degildim :-( --Erkan Yilmaz 19:49, 2 Mart 2008 (UTC)

Bot başvurusu[değiştir]

Kullanıcı vikipedide de aktif , vikikaynağa faydalı olacağını düşünüyorum ama bizim bot statüsü verme yetkimiz yok istersen konuyu araştır, beni de bilgilendirirsen sevinirim--Nosferatu 09:18, 16 Mart 2008 (UTC)

Aktif bürokrat[değiştir]

Aktif bürokrat olmadığı için bu görevi yürütebilirim. Seçim şeklindede yapılabilir. Ne düşünüyorsunuz? -- Cat chi? 19:57, 16 Mart 2008 (UTC)

White Cat tecrübeli ve iyi niyetli bir kullanıcı bürokrat olmasında fayda var ama işin doğrusu benim gönlüm burada daha aktif birisinin bürokrat olmasından yana mesela sen olabilirsin ortak bir karara varalım bu konuda diğer katılımcılara da danışalım--Nosferatu 14:36, 21 Mart 2008 (UTC)

hoşbuldum[değiştir]

Merhaba Serhat, VikiKitap'ın yardıma ihtiyacı olduğu muhakkak ama kaynaktan fırsat bulabileceğimi pek sanmıyorum. Ve fakat gece bekçisi olarak SD devriyeliği yapabilirim tabi:)--Suelnur 23:24, 17 Mart 2008 (UTC)

Teşekkür[değiştir]

Yardımınız için teşekkür ederim. Hakan KILAVUZ

Önemli değil. Her zaman mesajlarınıza açığım.Serhat 13:11, 22 Mart 2008 (UTC)

Yardım[değiştir]

Bu arada çalışmamın adı "Kadın Hastalıkları ve Doğum Kitabı" olarak çok fazla iddialı oldu. Onu değiştiremiyorum. Bana yardımçı olur musunuz. Adını Kadın Hastalıkları ve Doğum Ders Notları olarak değiştirsek.

Açıklamanız için teşekkür ederim.

Sorularınıza her zaman açığımSerhat 13:21, 22 Mart 2008 (UTC)