Kullanıcı mesaj:Gökçe Yörük

Vikikitap, özgür kütüphane
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

Merhaba Gökçe Yörük,

Tüm kullanıcıların işbirliği ile açık içerikli ders kitabı ve rehber hazırlama projesi olan Vikikitap'a hoş geldin!

Vikikitap'ta şu an 829 madde bulunmaktadır.
Vikikitap özgürdür. İsteyen herkes katkıda bulunabilir.

Nuvola apps kmessedwords.png Vikikitap'a başlamak için daha fazla beklemene gerek yok.

İhtiyaç duyacağın bütün bilgileri buradan alabilirsin!

Vikikitap, diğer kardeşleriyle birlikte geniş bir aile oluşturur:

  • Bir konu hakkında ansiklopedik bilgi vermek istiyorsan Vikipedi'ye
  • Telif hakkı kaybolmuş bir eseri eklemek istiyorsan VikiKaynak'a
  • Bir terimin sözlük açıklamasını yapmak istiyorsan VikiSözlük'e
  • Özlü sözleri eklemek istiyorsan Vikisöz'e

katkıda bulunabilirsin. Kolay gelsin!

<br="clear-both;"> Srhat mesaj 14:40, 11 Eylül 2009 (UTC)

Merhaba[değiştir]

İyiyim, teşekkürler, siz de iyisinizdir inşallah. Evet size Vikipedi'de rastlamıştım. Kolay gelsin. Vikikitap'ın gerçekten katkıya ihtiyacı var. Kitap oluşturma hakkında yardım için Yardım:Nasıl kitap yazılır? sayfasını inceleyebilirsiniz (çok fazla kırmızı bağlantı vara ama :) ) Srhat mesaj 14:50, 11 Eylül 2009 (UTC)

Merhaba tabloda bazı değişikliler yaptım. Her harfin okunuşuna giden (şimdilik kırmızı) bağlantılar ekledim. İngilizce Vikikitap'tan vakit buldukça Commons'a taşıyacağım. Bir de bazı açıklamal ekledim. O İngilizce Vikikitap'taki harflerin söylenişlerinin olduğu dosyaları dinleyerek ve hem buradaki hem de İngilizce'deki açıklamalara bakarak harfere bazı açıklamalar yazdım. Eğer yanlışlarım varsa lütfen düzeltin çünkü ben bu dili bilmiyorum. Bir de harflerin söylenişlerinin olduğu dosyalarda hrflerin önlerine veya arkalarına a değil de e sesi getirilerek söyleniyor. Ben onu da sizin tablonun altına yazdığınız kuralın yanına parantez içinde belirttim. Srhat mesaj 21:23, 12 Eylül 2009 (UTC)
Pki onları yüklüyorum hem zaten commons'a yüklüymüş. Bana pek bir iş de kalmadı :) Srhat mesaj 09:10, 13 Eylül 2009 (UTC)
Bir de harflerin sıralanma düzeni nasıl olması sence, yukarıdan aşağı mı yoksa soldan sağa mı? Srhat mesaj 09:26, 13 Eylül 2009 (UTC)
Bitirdim. En üst satırdaki sütün başlıklarının üstüne gelince çıkan yazılar da koydum. Orada yanlışlık varsa düzeltirsen sevinirim. Srhat mesaj 10:37, 13 Eylül 2009 (UTC)