Yardım:Sayfa nasıl değiştirilir

Vikikitap, özgür kütüphane

Başlarken[değiştir]

 Wikipedia web ansiklopedisi herkesin belli sınırlar dahilinde üzerinde oynama yapabileceği ücretsiz ve herkese açık bir oluşumdur.Wikipedia da herkes yazardır dolayısı ile ansiklopedinin büyümesi sizin elinizde.

Wikipedia ve telif hakları[değiştir]

 Wikipedia tamamen GPL lisansı ile lisanlanmış bir oluşum olduğu için telif hakkı ile korunan hiçbir makale buraya alınmamalıdır.Bu Wikipedia oluşumunun özellikle dikkat ettiği bir konudur çünkü Wikipedia sizlere ücretsiz içerik sağlarken ayrıca telif haklarınıda korumayı amaç edinir.

Wikipedia da nasıl yazı yazarım[değiştir]

 Wikipedia web ansiklopedisi hoşunuza gitti ve diğer insanlarında bundan yararlanmasını istiyorsunuz,o zaman wikipediya makale ekleyerek bu oluşuma destek olabilirsiniz.Wikipediaya makale eklemek çok basit.

 Wikipedia da bulunmayan ama sizin buraya ekleyebileceğiniz bir makaleniz var ise yapmanız gereken o makale ismini girerek arama yapmanızdır eğer arama sonucunda bir makale var ise o makale üzerinde düzenleme yapabilirsiniz eğer herhangi bir makale yok ise wikipedia size böyle bir makalenin olmadığını ve böyle bir makale oluşturmak isteyip istemediğinizi soracaktır.Bu aşamada yapmanız gereken çok basit oluştur linkinde makaleyi oluşturup makalenizi wikipediaya eklemeniz.

 Ayrıca wikipediaya makale eklemek için üye olmanıza gerek yoktur.