Vikikitap:Köy çeşmesi/2006

Vikikitap, özgür kütüphane

Wikibooks > Vikikitap[değiştir]

Bu değişikliği öneriyorum. Ne dersiniz? --Dbl2010 00:13, 18 Ocak 2006 (UTC)

Wikibooks > Vikikitap[değiştir]

Amblemde VikiKitap şeklinde değişmeli.--Absar 13:47, 30 Mart 2006 (UTC)

Wikibooks > Vikikitap[değiştir]

Katılıyorum. Aktifleştirilme adımları olabilir. --Jatha 14:42, 11 Haziran 2006 (UTC) Bence de logo değişmeli. Bir de kitaba ait sayfaları nasıl bir bütün yapacağımızı düşünmeliyiz. Örneğin bir php kitabında ana sayfada önce önsöz değil içindekiler gelmeli. daha sonra önsöz sayfası oluşturulmalı. ve bu sayfa içindekiler sayfasına eklenmeli. Ama bir sorun var. ya önsöz farklı bir kitapta da kullanılacaksa, yani c dilinin önsöz sayfası da var. Bu durumda bir kitaba ait bütün sayfaların bir bütün olmasını ve diğer kitaplarla karışmaması için etkin bir çözüm bulunmalı.

belki şu an bir ön ek kullanarak sorunu geçici olarak halledebiliriz. Örneğin php_ gibi ön ekler kullanarak iki farklı kitaba ait aynı isimli sayfaları php_Önsöz ve C_Önsöz şeklinde ayırabiliriz. http://tr.wikibooks.org/w/Sayfa şeklinde olan biçimin http://tr.wikibooks.org/w/Kitap/Sayfa biçimine dönüştürülmesi mümkün mü? Bu büyük bir kolaylık sağlayacaktır. Sanırım ingiliz vikikitapda bunu kategoriler ile çözüyorlar ama biz bunu nasıl yapacağız? Bence bu bilgi ilk kez girenler ekranına da aktarılmalı. bir vikist , 20 Eylül Çarşamba

Vikihaber'in ilk adımlarını, şu süper atlatma haberimizle atıyoruz efenim.

Vikikitap'ın logosu değişti, flaş flaş flaş!!! (1 hafta oldu, flaşı mı kaldı)

Meta'da yapılan oylamayla şu logo yeni Wikibooks logosu olarak kabul edildi.

Logonun sahibi olan Smurrayinchester yerel logo sürümlerini en kısa zamanda hazırlayıp Commons'a yükleyecek ve biz de yeni logoya geçmiş olacağız.

Vito Genovese 04:49, 6 Kasım 2006 (UTC)

Sayfalar neden azaldı...[değiştir]

Bir aydır bu site ile ilgilenemiyorum ve 300 ü geçmiş olan sayfa sayısı baya azalmış.

Neden silindiği konusunda bilgim yok. Ve yöneticilerin bu konuda halka hesap vermesi gerektiğini düşünüyorum. Henüz kurallar diye bile bir bölüm oluşturulmamışken bu kadar içeriğin kısa sürede silinmesi gerçekten üzücü.

Eğer bir yanlışlık olsa bile bu düzeltilebilirdi. Sonuçta emek hırsızlığı yapmıyoruz ve çalmadan bir sayfa yazı üretmek bile birkaç saatimizi alıyor. İnanın kolay değil . Bence bu temizlik işlemi vikikitapı 80 90 saat geriye götürdüğü gibi katkı sağlayan insan gücünden de mahrum bırakan hatalı bir işlemdi...

Silinen sayfaların %90 ı başka sitelerden kopya idi. Yani telif ihlali. Çalıntı yazıları silmekten başka düzeltilecek başka bir yol yok. --Özgür 02:46, 2 Aralık 2006 (UTC)
  • Uzun zamandır burada kontrolörlük yapıyorum tek amacım buranın temiz kalması idi son zamanlarda burada bir hareketlenme başladı güzel de oldu umarım vikikitap projeye uygun bir hale gelir.Buraya uygun olmayan sayfaların silinmesi iyi oldu.Gerçi arada uygun sayfalarda silindi ama silinen her sayfa geri getirilecek durumda olduğundan sorun yok. --Nosferatü 07:21, 2 Aralık 2006 (UTC)