İçeriğe atla

Vikikitap:Cesur ol

Vikikitap, özgür kütüphane

Cesur olun...

[değiştir]

Vikiyazarlar değişiklik yaparken, içerik ekleyip çıkarırken, topluluğun fikri gerektiğinde tartışma başlatırken ve Vikikitap'ı daha iyi bir yer haline getirirken sağduyularını kullanmaları ve cesur olmaları konusunda cesaretlendirilirler. Eğer bir kitap veya sayfada bilgi eksikliği, yazım, dil bilgisi veya düzen açısından yanlışlıklar görüyorsanız lütfen düzeltin! Eğer bir kitap veya sayfayı geliştirmek için fikileriniz varsa, lütfen uygulayın! Değişiklik yapmak için izin gerekmiyor.

...ancak lütfen umursamaz davranmayın

[değiştir]

Vikikitap herkesin değişiklik yapabileceği bir yerdir, eğer katkıda bulunabileceğinizi düşünüyorsanız bunu yapmanızda hiçbir sakınca yok; ancak lütfen umursamaz davranmayın. Eğer sert değişiklikler yapacaksanız, bazen bu konuda bir tartışma başlatmak ve toplulukta fikir birliğine ulaşmak daha iyidir. En iyi niyetlerle yapılan şeyler bile bazen umulmadık olumsuz sonuçlara neden olabilir. Gereken yerde değişiklik yaparken cesur olun, ama aynı zamanda hatalarınızı kabul ederken ve hatalarınızın olumsuz sonuçlarını temizlerken de cesur olun.

Bu yönerge

[değiştir]

Vikiyazarların cesur olmaya ihtiyaçları yoktur; ancak cesaretlendirilirler ve iyi düşünülüp yapılan cesur hamlelerin yersiz eleştirilerle karşılaşmasının olası olmadığı konusunda temin edilmelidirler. Diğer Vikiyazarlar iyi niyet olduğunu varsaymalı ve cesurca yapılanları düşüncesizce yapılmış olarak adlandırmaktan kaçınmalıdırlar. Onun yerine yapılanlardaki yanlışlıkları nazikçe belirtmelidirler.