İçeriğe atla

Vikikitap:Botlar

Vikikitap, özgür kütüphane

Bot statüsüne sahip olmak isteyen botlar, önce bu sayfada onaylanmalıdır. Kabul edilmemiş botlar, hizmetlilerin takdirine göre engellenebilir. Eğer botunuzun kalıcı olarak bu sitede katkıda bulunacağını garanti altına almak istiyorsanız, botunuzun bot statüsü alması gerekmektedir. Bot, kullanıcı sayfasından kullanım amacını açıkça belirtmeli, {{acil-bot-kapatma}} şablonunu bulundurmalıdır.

  • Vikikitap'da şu an bürokrat bulunmadığı için onaylanan bot başvuruları meta üzerinden yapılmaktadır. İnterviki bağlantıları ekleme ve çift yönlendirmeleri düzeltme işlemlerini gerçekleştiren botlar Vikikitap üzerinde yaptığı denemeler sonucunda ve çalıştığı diğer vikilerde herhangi bir sorunu olmaması sonucu buradaki başvuruların direk onaylanmasında bir sakınca yoktur.

  1. Aşağıdaki kutudaki ROBOT_ADI yerine robot hesabının kullanıcı adını yazın ve butona tıklayın.
  2. Karşınıza çıkan sayfayı düzenleyerek ([[Kullanıcı:''Bot'']] yerine botunuzun adını yazın, bot başvurunuzu yapın ve imzanızı atarak sayfayı kaydedin.
  3. Bu sayfaya, bot başvurusu alt sayfanızı (en alta gelecek şekilde) ekleyin. (ROBOT_ADI kısmına kendi kullanıcı adınızı yazın):
    {{Vikikitap:Botlar/Bot başvurusu/ROBOT_ADI}}

Onaylı Aktif Botlar[değiştir]

Arşiv[değiştir]

Bu sayfada arşivlenmiş Vikikitap bot başvuruları bulunur. Başvurular yıllara göre arşivlenmiştir ve her yılın arşivine bu sayfadaki bağlantılar aracılığı ile ulaşılabilir. Lütfen aşağıdaki arşiv sayfalarında herhangi bir değişiklik yapmayın. İlgili sayfaların genel düzenlemeleri istisnadır.

Bot başvuruları / Bot requests / Demande de botflag[değiştir]