İçeriğe atla

Kullanıcı mesaj:Nosferatü/Arşiv1

Sayfa içeriği diğer dillerde desteklenmemektedir.
Konu ekle
Vikikitap, özgür kütüphane

yöneticilik[değiştir]

Burası oldukça az sayfaya sahip ve açıkçası sen Vikisözde meşgül olacağından burada başka birinin yönetici olması daha iyi bir iş bölümü olur. Zaten çok engelleme ve sayfa kilitleme durumu olmuyor. Tek silme işi kalıyor. Onu da ara sıra ben yapıyorum. Geri kalan düzenlemeler için zaten yöneticilik gerekmiyor. Vikikitap oldukça farklı bir proje olduğundan sadece buraya tutkun birini bekliyorum açıkcası. Kolay gelsin. --Dbl2010 05:43, 3 Temmuz 2006 (UTC)

Otomatik karşılama mesaj[değiştir]

Merhaba,

Tüm kullanıcıların işbirliği ile açık içerikli ders kitabı ve rehber hazırlama projesi olan Vikikitap'a hoş geldin!

olarak başlayan, her kullanıcıya sizden gönderilen mesajda yanlışlıkla VikiKaynak yerine VikiKaKaynak kullanılmış,

bu küçük yanlışı iletmek istemiştim. İyi günler...

czcrk Silinen Yazılarım hakkında düzeltme Teşekkürler Nosferatü,

Sanırım bir hata yaptım. İngilizce bölümündeki yazılarım silinmemiş , sadece farklı yerlere taşınmış. Ben bunları göremediğim için biraz telaşlandım. Son değişiklikler bölümünde de silindi yazısını görünce böyle bir mesaj yazmıştım.

Hepinizden özür dilerim. Silseniz bile karşı çıkmamam gerekirdi. Sonuçta burası özgür bir yer ama yolun başındayken saldırılara uğradığını düşündüm ve savunmaya geçtim.

Yani sorun yok. İlginiz için teşekkürler, çalışmalarınızda başarılar...

Yoneticilik[değiştir]

Bu kadar zamandir bikmadan burayi da elden gecirdin. Sen sormasan da ben teklif etmeyi dusunuyordum. Katkilarinla herkesten cok sen hakediyorsun. Atamayi yaptim. --Özgür 23:26, 17 Nisan 2007 (UTC)


Hayırlı olsun[değiştir]

Buranın yükünü de üstlenmişin. Kolay gelsin, hayırlı olsun.--Hasan Sami 21:57, 13 Haziran 2007 (UTC)

Nosferatü, kod eklemeyle alakalı bir problemim var.[değiştir]

ASP sayfasında yaptığım değişikliklere bir bak. Kaynakta monospace olması için her satırın başında bir boşluk bırakmama rağmen, önceki örnekler gibi kod şeklinde gösteremedim. Kod eklerken geshi eklentisinin kurulu olduğunu sanarak, <code></code> tagları arasında belirtmeyi denediysem bile bu da olmadı. Bu konuda neler yapabiliriz? Sonuçta çoğu şeyi örnek vererek yapmak zorundayım. İlgin için teşekkürler. --Anov 07:06, 21 Haziran 2007 (UTC)

Kod ekleme problemine geçici bir çözüm buldum.[değiştir]

Kod ekleme probleminin çözümü için geçici çözüm olarak, her büyüktür ve küçüktür işaretini &lt; ve &gt; işaretleri ile değiştirdim. Böylece monospaced olarak gösterilen herhangi bir kod parçası wiki nin normal akışını bozmuyor.--Anov 08:16, 22 Haziran 2007 (UTC)

Lütfen silinen konuları geri almayın[değiştir]

C++ İle Programlama kısmında sildiğim kısımları lütfen geri almayın. Sayfanın geçmişine dikkat ederseniz o sayfaların hepsini ben hazırladım. Bu bir vandallık falan değil :O Sadece artık bu tür şeylerle uğraşmayacağım için sildim. --Erdem

AKP(Adalet ve Kalkınma Partisi ) maddesi neden silindi?[değiştir]

AKP(Adalet ve Kalkınma Partisi ) maddesi çok özenle oluşturulmuş bir madde, silinmesi çok saçma lütfen bir neden söyleyebilir misin?Ve maddelere çok karıştığın için kullanıcıların hevesini kırdığını düşünüyorum."Türk Siyasi Partileri" kitabını ben düzenledim ama sen listeyi tamamen bozmuşsun çok karmaşık bir hal almış eski haline getirdim ama şimdide AKP(Adalet ve Kalkınma Partisi ) maddesi silinmiş lütfen bana bir neden söyle --Alperentunga

Metal Gear Çeviri[değiştir]

metal gear çevirilerinin neden silindiğini öğrenmek istiyorum. bunlar telif hakkı olan metinler değiller...

Siyasi Partiler[değiştir]

Siyasi Partiler diye bahsetdiğiniz sayfa sadece şu an hala açık ve son seçimlere girmiş partilerin yazılması doğru olmazmıydı?Hem bu kitabın isminde de eski partilerin yazılacağı hiç de belli değil, Türk Siyasi Partileri sayfasına şu anki partilerin yazımı bence daha doğru, verdiğim Başlıklarda da pek bir sorun göremiyorum.Ve sadece son seçimlere katılmış partileri yazsaydım "DSP" ve "SHP"'yi de yazmazdım üstelik bu partiler hala açık ve bu son seçime de girmediler.Ve "Türk Siyasi Partiler/İçindekiler" sayfasındaki iç bağlantı başlıklarını da değiştirip durmaktan ne anlıyorsunuz hala anlamış değilim...--Alperentunga

Bu fikir aklıma yattı, sayfayı eskisi gibi düzenlerseniz memnun olurum...--Alperentunga

Senin diğer kullanıcılardan farkın ne ve bunlara nasıl ulaştın?Bunun hakkında bana bilgi verirsen sevinirim...--Alperentunga

Kullanıcı:Şablonları[değiştir]

Ben bir kaç tane diğer vikilerden kullanıcı şablonu oluşturdum bunların sayısını artırırsak diğer kullanıcılar içinde yararlı olur...--Alperentunga

Sanat Kitapları[değiştir]

Vikikitabın anasayfasındaki kitaplık şablonunun içerisindeki "Sanat Kitapları" Kategorisine Türk Edebiyatı Kitabını koyarsan sevinirim."Sanat Kitapları" Kategorisinde edebiyat adındaki kitabının içindeki kitabı(Yani "Türk Edebiyatı" kitabını)oradan çıkardım Bu kitap "Edebiyat" kitabın dan ayrı bir kitap, bu yüzden onu Anasayfadaki Kitaplık şablonunun içindeki Sanat Kitapları Kategorisine koymanı istiyorum...--Alperentunga

Anasayfadaki Kitaplık Şablonu[değiştir]

Anasayfadaki Kitaplık Şablonunda altkategoriler mi yer alıyor yoksa kitaplar mı ben anlayamadım bunu düzeltirsen sevinirim...--Alperentunga


Bunu Deneyelim[değiştir]

Sence de bu daha güzel değil mi? bunu kullanmalıyız, bunu sol üst köşeye koyarmısın? --Alperentunga 20:07, 13 Ağustos 2007 (UTC)

Dosya:Viki.png

Teşekkür ederim[değiştir]

Bu mesaj için sağ ol yalnız sana önceden gönderdiğim bir mesaj vardı okuyamadın herhelde bu yazdığım mesajın üstündeki mesajıda okursan sevinirim--Alperentunga 14:12, 15 Ağustos 2007 (UTC)

Boş ver[değiştir]

Zatenten iki tane yüklemediğim bayrak kalmıış onlarıda yükleyeyim bitsin bunlarla baştan uğrşmak uzun iş.Sen en iyisi benim yüklediklerimi silme sonii taneyide yükleyeyim bu iş kapansın iyi günler--Alperentunga 14:35, 15 Ağustos 2007 (UTC)

Gerçek İsimle Üye olmak ve Tercüme Hatası Yaparsam Tehlikesi Varmı[değiştir]

gerçek isimle üye olursam acaba bir tehlikesi varmıdır ? varsa nedir? ve tercümede diyelim bir hata yaptım biri çalışmasında sorun yaşadı ben tercüme hatasından yasal bir sorumluluk altına giriyormuyum sorumluluk sadece uygulayan kişide midir? --Cagatayoltulu 14:00, 12 Ekim 2007 (UTC)

Viki Kitap Logo Değişikliği[değiştir]

Önceki alperentunga arkadaşımızın yaptığı tasarım da güzel fakat ben diğer dillerdeki Vikikitap sayfalarıyla tam uyum açısından yazı tipileri araştırarak uydurdum. Piksellerine kadar düzenleme yapmak için photoshop ta uğraştım ve sonuşta buresmii çıkarttım. İnşallah beğenirsiniz de köşedeki logo yerine bunu koyarsınız. Bu mesajı size gönderiyorum çünkü sizden başka yetkili biri var mı bilmiyorum. O kısımları düzenleyebilecek. Eğer bu sizin yetkiniz dışında ise lütfen siz yetkili bölüme ulaştırınız. Resmin şu an png bir örneğini gönderiyorum. Elimde layerlar halinde psd şeklide var. Eğer kabul edilirse. Arka plan boş olan (beyaz değil boş) resmini size gönderebilirim. RESİM: Serhat 17:18, 9 Aralık 2007 (UTC)

Resmi olmuş teşekkürler[değiştir]

Resmi oraya koyduğunuz için çok teşekkür ederim. Vikikitap'a bir yardımım dokunabilmişse ne mutlu bana. :) Serhat 10:37, 10 Aralık 2007 (UTC)

Nosferatü Resmi eklediğin çok güzel olmuş fakat bi sorun var gibi görünüyor. resim biraz taşıyor gibi. Eğer isterseniz Size ben arka planı boş olan resmi göndereyim onu koyun arka plana resmin arka planı boş olduğu zaman [1] örnek bu şekilde arkaplan boş olan resmi yüklerseniz daha güzel olur. Ben size arkaplanı boş olan resmi de göndereceğim. Şu anda evde değilim. ancak en kısa zamanda göndermeye çalışacağım. Yapabildiğimizin en iyisini yapmalıyız. Serhat 10:49, 10 Aralık 2007 (UTC)

İşte resim Dosya:Viki kitap boş.png Serhat 08:56, 11 Aralık 2007 (UTC)

yerleştirirsen çok sevinirim.Serhat 17:31, 13 Aralık 2007 (UTC)

Commonsa yükledim resmi. Uzun süredir açmıyosun heralde Vikikitabı. Kaç gündür bekliyorum yerleştir diye.Serhat 17:31, 13 Aralık 2007 (UTC)
Çok teşekkür ederim. Serhat 19:18, 13 Aralık 2007 (UTC)

Kitap Yazma[değiştir]

Viki yazma dilini az çok biliyorum ama yeteri düzeyde değil. Tablo da kullanılan kodları tam olarak bilmiyorum ve yazılarda gördüğüm <div> <div_style> </div> <noinclude> gibi yazıları anlamıyorum.Lütfen bana o konuda yardım edebilir misiniz. Yardımları okudum fakat yeteri kadar bilgi vermiyor. Yardımlarınızı bekliyorum Serhat 20:36, 13 Aralık 2007 (UTC)

Cevap için teşekkürler. Serhat 20:59, 13 Aralık 2007 (UTC)

Origami[değiştir]

Origami hakkında kapsamlı bir kitap hazırlama projesi geldi aklıma. Ortak bir şekilde hep birilkte olursak harika bi kitap olur bence. Origaminin tarihi origami çeşitleri falan resimlerde koyarsak origami den bir şekil yapmada aşamalarla ilgili çok güzel olur bence. sizce nasıl olur. Böyle bir proje başlatılabilir mi? Serhat 19:51, 14 Aralık 2007 (UTC)

Güzel bir tane de logo hazırladım eğer kitap oluşturulursa. Konuların yazdığı şablona bu logo koyulabilir. İnşallah beğenirsiniz.Serhat 17:33, 15 Aralık 2007 (UTC)
Kitap ile ilgili maddeyi başlattım. Kitap:"Origami". Bir adet de şablon hazırladım. Şu an hiç bir içeriği yok ne yazık ki lütfen yardım edin.Serhat 20:03, 15 Aralık 2007 (UTC)
Kategori konusunda biraz kararsızım. Sanat kategorisi altına mı koymalıydım acaba yoksa hobi kitaplar kategorisi iyi mi. Her ikisine de konulabilir mi?:)Serhat 12:28, 16 Aralık 2007 (UTC)

Şablon[değiştir]

Featured Book bu sayfadaki şablonun arkasındaki kutu gibi bir kutu Vikikitap ta yok mu acaba? Varsa ben bulamadım bana gönderir misin Şablonun adını. yoksa da oluşturursanız sevinirim çok kullanışlı olur.

Neyse ben şablonu oluşturdum. Baktım sizden ses seda yok. Şablon bu sayfada Şablon:Mkutu
Evet doğru. Zaten ben Feutured Book şablonu oluşturmadım o şablondaki Mbox şablonunu oluşturdum sadece. Kontrol de ettin bağlı olduğu diğer şablonlar var mı diye. Sorunsuz çalışıyor şablon. Bir sorun yok.Serhat 17:14, 16 Aralık 2007 (UTC)

Vikikitap[değiştir]

Partiler konulu kitap hakkında söylediklerine katılıyorum. Vikikitap tamammen Vikipedinin kopyasıyla hazırlanmamalı. Daha çok ansiklopedik bilgi şeklinde görünüyor. Silersen gerçekten iyi olur.Bir de origamiden sonra bir de Nasrettin Hoca ile ilgili bir kitap başlatmak istiyorum. Hayatını fıkralarını anlatan bir kitap. Bu arada yaptığın değişiklik güzel olmuş gerçekten.Serhat 07:42, 20 Aralık 2007 (UTC)

Vikiversite[değiştir]

Türkçe vikiversitenin açılması için proje sayfası var. İlk aşamayı geçtik herkesin desteğiyle daha da çok üye ve olumlu yorum toplamalıyız. Nosferatü senin de desteğini bekliyorum. sayfa burası Wikiversity Turkish2. Adını ekleyip bir de olumlu yorum yazarsan çok sevinirim. Temennimiz,yakın zamanda Vikiversitenin açılması. Serhat 18:48, 23 Aralık 2007 (UTC)

Ana Sayfa Kardeş Projeler[değiştir]

Ana Sayfa Kardeş Projeler şablonundaki Vikiversite logosu eski logo bunu ile değiştirirseniz iyi olur sanırım.Biraz düşününce size de hak verir oldum aslında yorumunuz için teşekkürler. Serhat 17:28, 26 Aralık 2007 (UTC)

Tıkla ve Tıkla2 şablonları ne işe yarıyor. Bana bilgi verebilir misin bunun hakkında ?? Serhat 15:14, 29 Aralık 2007 (UTC)

TeşekkürlerSerhat 19:45, 29 Aralık 2007 (UTC)

Kitaplık ve Derecelndirmeler[değiştir]

Merhaba Nosferatü. Geliştirme aşamalarını ekledim. ve şablonlarını oluşturdum. Kitap derecelendirme sistemini açıkladım. Ayrıntılı bilgiyi oradan alabilirsin. Benim söyleyeceğim kitaplıktaki kitapları ve içeriğindeki konu başlıklarını derecelendirmeliyiz bence. Ne kadar erken başlarsak o kadar iyi. Böylelikle hangi kitabın ne kadar eksiği olduğunu da belirlemiş oluruz ve nerenin destek gerektiğini öğrenmiş oluruz. Vikikitap'ta henüz o kadar fazla kitap yok iken bu işe hemen başlamalıyız ve böylelikle derecelendirme işleminde zorlanmayız. Kitaplıkta koruma olduğu için bu kitap derecelendirme işlemini yapamıyorum ve bu yüzden senden yardım istiyorum.Serhat 13:39, 5 Ocak 2008 (UTC)

Çok teşekkür ederim.Serhat 20:09, 5 Ocak 2008 (UTC)

Kitap ve Kitap Bölümleri[değiştir]

Bir öneri bildimek istiyorum. Vikikitap'ta herhangi bir kitap maddesi açıldığında madde şeklinde görünüyor yukardaki sekmeli menüde. Benim önerim; herhangi bir altsayfa olmayan sayfaların yukarıdaki sekmeli menüde ismi kitap olarak herhangi bir kitabın alt sayfası olan sayfaların da yukarıdaki sekmeli menüde Bölüm ya da Kısım şeklinde yazması. Böylelikle daha hoş bir görüntü olur bence ve yeni başlayanlara da çok yardımcı olur diye düşünüyorum. Sen bu konuda ne düşünüyorsun?Serhat 18:18, 12 Ocak 2008 (UTC)

Bunu nasıl yapabilirim? Yukarıdaki sekmeli menüde yazılanları nasıl değiştirebilirim? Serhat 06:23, 13 Ocak 2008 (UTC)
Bir şeyler buldum sanırım. Wikibooks'u inceledim ve sonucunda MedyaViki:Nstab-main isimli sayfadaki Madde yazısı Kitap olarak değişilirse ve de MedyaViki:Article sayfasındaki madde yazısı da "kısım","bölüm" veya yardım sayfasında yazdığı gibi "modül" şeklinde değiştirilirse olmuş olur sanırım. Malum ben yapamıyorum bu yüzden yardım edip bir değiştirirsen çok sevinirim. Bir de sistemde bulunmayan sayfaları açınca yani kırmızı linklere tıklayınca çıkan bilgilendirme mesajı olan MedyaViki:Newarticletext sayfasındaki yazıyı daha açıklayıcı ve yeni kullaıncılara yardımcı olabilecek Kullanıcı:Serhat/çalışma sayfasındaki yazıyla değiştirilmesini öneriyorum. Serhat 07:42, 13 Ocak 2008 (UTC)
Sorunu bir araştırayım bulur bulmaz yazacağım Serhat 14:04, 13 Ocak 2008 (UTC)

MedyaViki:Articletitles ve MedyaViki:Articlepage sayfalarındaki madde yazılarını modül olarak değiştirip denesek maddeyle ilgili olanaları hep modüle çevirirsek belki olur başka bir şey bulursam yazacağım. Sonunda buldum. Sorun şuyumş biz MedyaViki:Nstab-main sayfasını Kitap değilde

{{#switch:{{PAGENAME}}
|Ana Sayfa = Ana Sayfa
|{{#titleparts:{{PAGENAME}}|1}} = Kitap
|#default = Modül
}}

bu şekilde yazılacakmış. Bu şekilde Ana Sayfa da Kitap şeklinde değil de Ana sayfa olarak, daha sonra modüller de modül olarak görünecek değiştirirsen sevinirim.Serhat 15:41, 13 Ocak 2008 (UTC)

Sorunu hallettik. Bence çok güzel oldu. Yardım ettiğiniz için çok teşekkür ederim. Fasikül daha uygun olur heralde.Serhat 08:54, 15 Ocak 2008 (UTC)
Yardım:Modüller sayfasının adınıYardım:Fasiküller olarak değiştirdim ve içeriğini de modül yerine fasikül olarak değiştirdim.Serhat 18:17, 15 Ocak 2008 (UTC)

Yöneticiler[değiştir]

Sevgili Nosferatü merhaba bu yönetici listesindeki yöneticilerden bir tek sen aktif olarak çalışıyorsun herhalde Kullanıcı:Fedkad isimli arkadaşımıza son zamalarda hiç rastlamadım iki üç aydır uğramıyor herhalde. Madem bir süre sonra bırakacaklşardı niçin yönetici olmuşlar. Bana bu kişiler hakkında hakkında bilgi verir misin?Serhat 19:58, 16 Ocak 2008 (UTC)

Bana cevap yazıp bu konuda beni bilgilendirdiğin için teşekkür ederim Serhat 14:21, 18 Ocak 2008 (UTC)

MedyaViki:tagline sayfasındaki yazıyı daha güzel bir yazıyla değiştirmeyi öneriyorum ingilizce wikibooksta "From Wikibooks, the open-content textbooks collection" şeklinde tagline da kullanılan textbook kelimesinin anlamı ders kitabı olarak geçiyor ama bilemiyorum burada da öyle mi geçmeli pek emin değilim. Türkçeye "Vikikitap, açık-kaynak kitap derlemeleri" olarak çevrilebilir mesela tabi daha değişik bir fikrin varsa belirtebilirsin Bu arada burada başlıkların altında neden tagline geçmiyor MedyaViki:tagline maddesinde yazıyor fakat orda yazan tagline buradaki başlıkların altında yazmıyor. Sebebi ne olabilir?Serhat 16:36, 18 Ocak 2008 (UTC)

MedyaViki:Anoneditwarning sayfasındaki yazının daha dikkat çekici olması sebebiyle aşağıdaki yazıyla değiştirilirse uygun olacağını düşünüyorum.

 <div class="plainlinks"> 
 {{mkutu|type=uyarı|text='''Uyarı:''' Vikikitap'a giriş yapmamışsınız. '''Eğer bu sayfayı kayıt ederseniz, bu sayfanın geçmişinde sizin IP adresiniz görünecek.''' Sayfa üzerinde bir çok düzenleme yapmayı planlıyorsanız lütfen [{{fullurl:Özel:Userlogin|type=signup}} üye olun], zaten üyeyseniz [[Özel:Userlogin|giriş yapın]].}}
 </div>
 

Serhat 20:28, 18 Ocak 2008 (UTC)

Bir sorun var galiba en iyisi şablonsuz kullanalım şablonun kullanım sayfası çıkıyor düzenleme yaparken aşağıdaki gibi değiştirirsen çok sevinirim.
{| class="plainlinks" style="width:90%; margin:0px auto; border-collapse:collapse; background:#f8fcff; border:1px solid #aaa; border-left: 10px solid #b22222"
 | style="width:52px; padding:2px 0px 2px 0.5em; text-align:center;" | [[Image:Stop hand nuvola.svg|40px]]
 | style="color:black;" |
'''Uyarı:''' Vikikitap'a giriş yapmamışsınız. '''Eğer bu sayfayı kayıt ederseniz, bu sayfanın geçmişinde sizin IP adresiniz görünecek.''' Sayfa üzerinde bir çok düzenleme yapmayı planlıyorsanız lütfen [{{fullurl:Özel:Userlogin|type=signup}} üye olun], zaten üyeyseniz [[Özel:Userlogin|giriş yapın]].
 |}
 

Serhat 09:00, 20 Ocak 2008 (UTC)

Yemek Alan Adı[değiştir]

Merhaba nosferatü sana da ardarda birsürü mesaj yazıyorum kusura bakma :) Bu sefer yemek alan adıuyla ilgili olarak bişey yazmak istedim. Vikikitap ta yemek: şeklinde yemek tarifleri yazılmış fakat Yemek alanadı olarak oluşturulmamış. Ben de bunun için Bugzilla ya bir istekte bulundum. bu sayfadan isteği görebilirsin cevap olarak sonuşta birtek benim yazımla hemen yapmazlar belli bir kitleye duyur dediler bende senden başlayıayım dedim. Alan adı Yemek tartışma sayfası da Yemek tartışma şeklinde olmasını önerdim. Yorumunu oraya yazarsan sevinirim. Serhat 13:55, 19 Ocak 2008 (UTC)

Aslında benim de yabancı dilim pek iyi değil ama derdimi anlatacak kadar biliyorum işte :). Aslında ben yanlış okumuşum herhalde orada Lütfen bu konunun topluluk tarafından tartışıldığı bir link sunun diyormuş. O zaman Vikikitap'ta bir oylama oluşturmalıyız herhalde. Oylama işini tam olarak bilmiyorum bu yüzden yardım edersen sevinirim. Bir de benim arayüzleri değiştirmek için yaptığım başvuruyu kabul etmediler. Zaten sizin bulunduğunuz Vikkitap'ta bir bürokrat var. Bu o yüzden bu işi stewardlar yapamaz orada bulunan bürokrat yapar gibi birşeyler yazdılar. Bu işi çin Dbl2010 a mı başvuracağız o zaman?Serhat 08:29, 20 Ocak 2008 (UTC)
O zaman başka steward'lara başvurmayı deneyeyim. Başvurursam sana haber veriririm bir de yemek:tarif ismi şeklinde birsürü tarif oluşturmuşlar ben alan adını arama bölümünde ayrıca yemek seçeneği de bulunsun ve benzeri şeyler için istiyorum aslında oluşturulsun alanadı şeklinde diye. Neyse o zaman ben bir steward arayayım.Serhat 12:33, 20 Ocak 2008 (UTC)
IRC'de stewardlara sordum onlarda aynı senin dediğin gibi çok uzun zamandır aktif olmadığını söylediler. e-mail adresinden ulaşabileceğimi söylediler. Bende e-mail yazdım bakalım cevap gelecek mi?Serhat 12:58, 20 Ocak 2008 (UTC)
Bu arada Vikikitap:Güncel olaylar da Vito Genovese'nin yazdığını okudum. Bu sisteme göre sayfaları oluştururuz sonra sadece namespace'i eklemesi kalır diye yazmış. Şimdi bir daha deneyelim belkiş yerli topluluğa ulaşırız sitenotice den felan duyurmaya çalışalım siteye gelenleri belki şe yarar. Ne dersin?Serhat 13:02, 20 Ocak 2008 (UTC)

Hazır

<div style="border:2px solid #3A5FCD;padding:0.5em 1em 0.5em 1em;height:60px;">
<center><font style="font-size:130%;color:#3A5FCD;"> [[Güncel olaylar|Yemek Alanadı Oylaması]]na Katılın!</font><br></center>
[[Vikikitap:Güncel olaylar|Güncel olaylar]] sayfasında Vikikitap sisteminde "Yemek" isminde alanadı oluşturulması hakkında tartışma yapılıyor. Lütfen siz de katılın ve oy verin. Daha fazla bilgi için [[Vikikitap:G%C3%BCncel_olaylar#Yemek_AlanAd.C4.B1_tart.C4.B1.C5.9Fma|buraya tıklayın]].
</div>
 
Yemek Alanadı Oylamasına Katılın!
Güncel olaylar sayfasında Vikikitap sisteminde "Yemek" isminde alanadı oluşturulması hakkında tartışma yapılıyor. Lütfen siz de katılın ve oy verin. Daha fazla bilgi için buraya tıklayın.

Oylama da hazır herşeyiyle bakalım ne olacak haydi hayırlısıSerhat 19:11, 20 Ocak 2008 (UTC)

Nosferatü, malum oylamayı ben başlattım oy vermem gerip olur. Yorumların çılışını sen yap istersen.Serhat 18:26, 22 Ocak 2008 (UTC)