İçeriğe atla

Kullanıcı mesaj:Alperentunga

Sayfa içeriği diğer dillerde desteklenmemektedir.
Konu ekle
Vikikitap, özgür kütüphane
Arşiv
Mesaj Arşivi


ALPERENTUNGASiyasi partiler[değiştir]

Siyasi partiler sayfasına koyduğunuz başlıkların ölçütü nedir sorabilirmiyim? Eğer Türk siyasi tarihi ile ilgili bir kitap hazırlamayı düşünüyorsanız bütün siyasi partilerin bu kitapta yer alması gerekmiyor mu? Niçin son seçime girmiş partileri yazmakta ısrar ediyorsunuz? --Nosferatu 13:15, 24 Temmuz 2007 (UTC)

Sayfa başlıkları[değiştir]

Sayfa başlıklarını değiştirmemin sebebi sayfaları özelleştirme çabamdır. Örneğin sizin daha önce oluşturduğunuz Partinin seçimlerde aldığı oy oranları sayfasının ismini Türkiye Komünist Partisi/Partinin seçimlerde aldığı oy oranları olarak değiştirerek sayfayı özelleştirdim. Çünkü Partinin seçimlerde aldığı oy oranları başlığı tüm siyasi partilerin sayfalarında kullanılabilecek bir başlık. Bilgi birikimini buraya aktarırken özellikle başlıklarda bir standartlaştırma yaparsak faydalı olacaktır. Ben parti isminin tam olarak açılımı olarak sayfa isimlerini değiştirdim bu şekilde gidilebilir ve kısaltmalarını da bu başlıklara yönlendirme yapılabilir. Türk siyasi partileri olarak yazdığım uzun listeyi vikipediden almıştım bu sayfayı Türkiye'de kurulmuş tüm siyasi partiler ve Yıllara göre seçimlere katılmış siyasi partiler şekliyle bölerek Türk siyasi tarihinde özellikle çok partili dönem anlatılabilir ve araştırma yapanlar tüm siyasi parti bilgilerinin yer aldığı sistemli bir kaynağa kavuşmuş olurlar. Bu konu ile ilgili olarak bilgi açısından değil ama içeriğin düzenlenmesi açısından sana yardımcı olabilirim. --Nosferatu 14:40, 24 Temmuz 2007 (UTC)

Yetkilerim[değiştir]

Aslında bende senin gibi bir kullanıcıyım ekstra olarak uygun olmayan sayfaları siliyorum, vandalların erişimini engelliyorum ve sayfaları koruma altına alabiliyorum. Sayfa silmek dışında diğer yetkileri pek kullanmıyorum. Bu yetkileri nasıl aldığıma gelince aslında biraz vikikitabın geçmişine bakmak gerekiyor. Düzenli katkılar , viki dilini bilme ve güvenilir bir kullanıcı haline gelmemle oldu. Çalıştığım iş de önemli 10 saatlik mesaimin 9 saati bilgisayar karşısında geçiyor çünkü.

Kullanıcı şablonları zamanla ihtiyaç duydukça da oluşacaktır.--Nosferatu 18:55, 24 Temmuz 2007 (UTC)

Edebiyat[değiştir]

Türk Edebiyatı , Edebiyat sayfasındaki Uluslara Göre Edebiyat başlığının içine yerleştirildi. Kitaplık rafına dikkat ederseniz konuların ana başlıklarını yazmaya gayret gösterdim. Bu şablon koruma altında olduğundan değişiklik önerinizi bana bildirebilirsiniz. Diğer dillerdeki özellikle ingilizce vikikabı incelerseniz çok daha gelişmiş durumda --Nosferatu 14:13, 26 Temmuz 2007 (UTC)

Telif ihlalleri[değiştir]

Makaleleri kendimiz yazarsak daha iyi olur kopyala yapıştır yaptığın sayfaları silmek zorundayım--Nosferatu 15:01, 26 Temmuz 2007 (UTC)

Yüklenen bayraklar[değiştir]

MerhabalarAlperentunga yüklediğin resimler commonsta var istersen orayı bir incele kullanacağın bayrakları oradan seç ayriyetten buraya yüklemene gerek yok bağlantıyı veriyorum commons:Category:SVG flags . Buraya yüklediğin resimleri daha sonra sileceğim --Nosferatu 13:54, 15 Ağustos 2007 (UTC)

Giriş yaptığınız maddeler[değiştir]

Merhabalar Alperentunga merak ettiğim bir konu neden vikipediyi buraya kopyalıyorsunuz. Çok iyi bildiğiniz bir konu varsa tavsiyem bu konuyu kendi ifadelerinizle başkalarına öğretecek şekilde ve kitap fasikülleri şeklinde buraya girmenizdir. --Nosferatu 18:01, 24 Ağustos 2007 (UTC)