C++/Web Sayfaları

Vikikitap, özgür kütüphane
< C++
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

C++ ile ilgili web sayfaları ve online kitaplara bağlantılar[değiştir]

Haber grupları[değiştir]

Türkçe[değiştir]

C,C++ ve C# programlama dilleri ile ilgili her türlü konuyu tartışabileceğiniz, sorularınıza cevap bulabileceğiniz ve bilgilerinizi paylaşabileceğiniz bir grup.

İngilizce[değiştir]

İnternet sayfaları[değiştir]

Türkçe[değiştir]

Aynı zamanda CDili grubunun yöneticilerinden olan sevgili moderatörümüz Ali Çehreli'nin türkçe C++ makaleleri ve çevirileri. Makalelerde konu olarak C++'nin ileri düzey kabul edilebilecek konularından Standart Şablon Kütüphanesi (Standard Template Library) ve STL'deki topluluklar, algoritmalar, akıllı göstergeler (smart pointers) ve boost akıllı göstergeleri anlatılmış. Her ne kadar konu olarak ağır bir konu olsa da makalelerdeki akıcı üslûp, duru türkçe kullanımı ve kaliteli örnek kodlar keşke tüm türkçe C++ ile ilgili kaynaklar böyle olsa dedirtiyor ..
Ayrıca çeviri yazılar kısmında C++ dilinin geliştiricisi Bjarne Stroustrup'un ilk olarak "The C/C++ Users Journal"ın Mayıs 1999 sayısında yayınlananan Learning Standard C++ as a New Language (Standart C++'ı Yeni Bir Dil Olarak Öğrenmek) ve ünlü C++ ustası Herb Sutter'ın comp.lang.c++.moderated haber grubuna düzensiz aralıklarla gönderdiği sorulardan 77 numaralı olanı What can and can't macros do? (Makrolar Neler Yapamazlar?) yazılarının çevirileri var.